Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Innovation Radar Prize 2019 – głosuj na najlepszych innowatorów Europy

  • Opublikowano: 7 sierpnia 2019
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła kolejną edycję konkursu, który ma wyłonić najlepszych innowatorów w Europie. Do 26 sierpnia 2019 r. można głosować na swojego faworyta spośród 36 nominowanych, którzy rozwijają innowacje w ramach projektów finansowanych przez UE.  Wśród nominowanych jest polska spółka Biotrem.

Finaliści pochodzą z każdego zakątka Europy, od start-upów, MŚP po uniwersytety i wnoszą do rywalizacji zróżnicowany zestaw przełomowych projektów naukowych i technologicznych. Zostały one zidentyfikowane za pomocą Radaru Innowacji Komisji Europejskiej, silnika opartego na danych, którego celem jest identyfikacja innowacji o wysokim potencjale oraz kluczowych innowatorów.

Od 5 sierpnia 2019 r. Europejczycy mogą głosować on-line na innowatorów, którzy według nich najbardziej zasługują na Nagrodę Radar Innowacji 2019. Głosowanie jest otwarte do 26 sierpnia 2019 r. (do godz. 12:00 CET).

Nominowani są podzieleni na cztery kategorie:

  • Tech for Society – technologie mające wpływ na społeczeństwo i obywateli,
  • Innovative Science – przełomowe badania stanowiące podstawę przyszłych postępów technologicznych,
  • Industrial & Enabling Tech – następna generacja technologii i komponentów wspierających przemysł,
  • Women-led Innovation – odkrywanie dynamicznych kobiet kierujących zespołami, które opracowują innowacje dzięki środkom unijnym.

Publiczne głosowanie wyłoni po 3 innowatorów w każdej z 4 kategorii. 12 finalistów zaprezentuje swoje innowacje przed jury podczas imprezy Innovative Europe Hub. Jest ona częścią Europejskich Dni Badań i Innowacji, które odbędą się w Brukseli w dniach 25-26 września 2019 r. Jury wybierze jednego zwycięzcę z każdej kategorii oraz zwycięzcę ogólnego.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.