Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Przeanalizuj Horyzont 2020 – nowe, interaktywne narzędzie do statystyk na stronie KPK PB UE

  • Opublikowano: 9 lipca 2019
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska rozdysponowała  już 46,62 mld euro z ponad 77 mld budżetu programu Horyzont 2020.  Z całości wydatkowanej dotychczas kwoty  zdobyliśmy prawie 475 mln euro (1,12 % budżetu przypadającego państwom UE). Jesteśmy liderem w Europie Środkowo-Wschodniej, ale nadal daleko nam do europejskiej czołówki – Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii  i Włoch. Analiza dotyczy 702 konkursów ocenionych przez KE w zakresie  podpisanych umów grantowych na realizację projektów przed 5 czerwca 2019 r.  Jednocześnie oddajemy w Państwa ręce wersję beta nowego, interaktywnego narzędzia prezentującego dane statystyczne dotyczące realizacji programu Horyzont 2020.

Dział Statystyk i Analiz Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych Unii Europejskiej uruchomił nowe interaktywne narzędzie  prezentujące dane na temat wdrażania programu Horyzont 2020 przez wszystkich jego uczestników, w tym przez Polskę. Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika, poruszanie się po niej i korzystanie z jej interaktywnych funkcji jest intuicyjne, dane są przedstawiane w sposób przejrzysty. Narzędzie umożliwia wyszukiwanie i wyodrębnianie potrzebnych statystyk i analiz dotyczących tematyki badań, krajów, organizacji, a nawet poszczególnych beneficjentów, w tym również regionów Polski.

Aplikacja posiada dwa zestawy funkcji: ogólne dane na temat realizacji programu Horyzont 2020 oraz dane dotyczące uczestnictwa polskich jednostek. Informacje dotyczą konkursów już rozstrzygniętych, w których umowy grantowe są podpisane, albo są w trakcie podpisywania.

Dane będą aktualizowane na bieżąco, w miarę napływania nowych informacji z Komisji Europejskiej.

W kolejnej wersji zaplanowano wprowadzenie możliwości analiz w odniesieniu do konkursów i projektów.

Aplikację można znaleźć na naszej stronie internetowej, w dziale Publikacje/Analizy i statystyki.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych interaktywnych statystyk!  Ponieważ jest to wersja beta chętnie poznamy Państwa opinie o nowym narzędziu.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.