Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Nowa koncepcja warsztatów dla ubiegających się o grant ERC – „ERC Ideas”

  • Opublikowano: 11 czerwca 2019
  • Autor: redakcja

Biuro Doskonałości Naukowej PAN organizuje nowatorskie warsztaty dla ubiegających się o grant ERC. W pierwszej edycji reprezentanci nauk o życiu będą mogli przedyskutować ze specjalistami swoje pomysły badawcze na przełomowe badania. Spotkanie odbędzie się 26 czerwca  2019 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w godzinach 11.00-15.10.

Pięcioro młodych naukowców, dwóch mentorów i burza mózgów – to przepis na nową formułę warsztatów dla starających się o grant Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC). Celem spotkania będzie omówienie w małej grupie pomysłów na przełomowe badania pod kątem dopasowania ich do kryteriów ERC. Będzie to też szansa na ewentualne dostosowanie projektu do wymogów i specyfiki tego konkretnego źródła finansowania.

Warsztaty skierowane są do osób zainteresowanych ubieganiem się o grant ERC dla młodych naukowców (Starting lub Consolidator, czyli odpowiednio od 2 do 7 lat lub od 7 do 12 lat po doktoracie). Ponadto należy być reprezentantem jednego z trzech paneli Life Sciences: LS1 (Molecular and Structural Biology and Biochemistry), LS2 (Genetics, Genomics, Bioinformatics and Systems Biology) lub LS3 (Cellular and Developmental Biology) oraz deklarować chęć złożenia projektu w tegorocznym lub przyszłorocznym ogłoszeniu konkursowym (w 2019 lub 2020 roku).

W spotkaniu weźmie udział do 5 naukowców. Ich propozycjom przysłuchiwać się będzie dwóch specjalistów: prof. Agnieszka Chacińska, która pełniła rolę szefa panelu LS3, oraz prof. Andrzej Dziembowski, zdobywca grantu Starting w ramach panelu LS1.

Formuła warsztatów obejmie część prezentacyjną oraz dyskusję. Każdy z kandydatów będzie miał 10 minut na przedstawienie swojego pomysłu badawczego, po której nastąpi 30-minutowa dyskusja. W jej trakcie przede wszystkim mentorzy, ale także pozostali uczestnicy, będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami, wskazywać możliwe przeszkody w realizacji pomysłu i potencjalne rozwiązania. Będzie to też czas na udzielenie wszelkich niezbędnych wyjaśnień przez kandydata.

Uczestnicy warsztatów zostaną wybrani na podstawie informacji o ich dorobku naukowym przedstawionym w formularzu rejestracyjnym. Przed spotkaniem kandydaci zobowiązani będą do przygotowania:

  • CV w formacie odpowiadającym konkursom ERC
  • stronę A4 opisu pomysłu badawczego

Materiały te zostaną wcześniej przesłane mentorom.

Na spotkanie obowiązują zapisy poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego.

Wszelkie szczegóły zostaną przekazane bezpośrednio uczestnikom.

Więcej informacji na stronie PAN.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.