Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zaprośmy następców Marii Skłodowskiej-Curie do Polski – granty indywidualne MSCA

  • Opublikowano: 29 kwietnia 2019
  • Autor: redakcja

Czy wiesz, że laureaci grantów MSCA mają 38% więcej szans na otrzymanie grantu ERC? Takie wnioski płyną z analizy 7. Programu Ramowego. Polskie organizacje zapraszając naukowców do realizacji grantu MSCA mogą zwiększyć swoje szanse na uzyskanie tego typu funduszy.

Do końca programu Horyzont 2020 zostały jeszcze dwa konkursy:

  • otwarty: 11 kwietnia 2019 r. Strona konkursowa: IF 2019. Zamknięcie: 11 września 2019 r. / Budżet: 294,5 mln euro
  • planowany: 8 kwietnia 2020 r. / Zamknięcie: 9 września 2020 r. / Budżet: 324 mln euro

O granty MSCA ubiegają się indywidualni naukowcy razem z organizacją zapraszającą (np. uczelnią, firmą fundacją), proponując temat badawczy w dowolnej dyscyplinie naukowej – od badań podstawowych do zastosowań rynkowych.  Naukowiec powinien posiadać stopień doktora lub minimum 4-letnie doświadczenie w prowadzeniu badań naukowych.  Organizacja może reprezentować dowolny sektor, jeśli umożliwia realizację projektu badawczego.

Istnieją dwa typy grantów:

  • European Fellowships: naukowcy mogą pochodzić z dowolnego kraju, a grant realizują w Polsce albo w innym kraju UE lub stowarzyszonym z H2020.

Dodatkową szansą dla polskich jednostek są  Widening Fellowships finansujące dobrze ocenione wnioski MSCA EF, które nie znalazły się na głównej liście rankingowej.  W ramach Spreading Excellence and widening participation przeznaczono na nie w 2019 r. 6 mln euro.

  • Global Fellowships: umożliwia prowadzenie badań europejskim naukowcom w kraju trzecim, a także ich powrót do Polski (np. instytucji macierzystej) lub dowolnej organizacji w Europie.

WSPARCIE:

KPK PB UE wraz z siecią RPK oferuje:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.