Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE otworzyła nabór wniosków o indywidualne granty badawczo-szkoleniowe (MSCA IF)

  • Opublikowano: 12 kwietnia 2019
  • Autor: redakcja

11 kwietnia br. Komisja Europejska otworzyła konkurs MSCA Individual Fellowships 2019. Zaproszenie do składania wniosków o indywidualne granty badawczo-szkoleniowe jest skierowane do naukowców, którzy mają stopień doktora lub co najmniej czteroletnie doświadczenie w prowadzeniu badań i dorobek naukowy. Budżet konkursu opiewa na rekordową kwotę 296,5 mln euro.

Termin składania wniosków mija 11 września 2019 r. o godz. 17:00.

Więcej o konkursie.

Działania Marii Skłodowskiej-Curie wspierają naukowców na wszystkich etapach ich kariery, niezależnie od narodowości i zachęcają do mobilności ponadnarodowej, międzysektorowej i interdyscyplinarnej.  Grant Individual Fellowship zapewnia pokrycie kosztów utrzymania, podróży i wsparcia dla rodziny. Wspiera również naukowców, aby po przerwie (np. po urlopie rodzicielskim) mogli ponownie rozpocząć karierę w Europie. Dofinansowanie jest przyznawane organizacji przyjmującej, zwykle uniwersytetowi, ośrodkowi badawczemu lub firmie.

Ubiegłoroczny nabór MSCA IF cieszył się rekordowym zainteresowaniem.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.