Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Zgłoś swoje miasto do konkursu European Capital of Innovation 2019

  • Opublikowano: 20 lutego 2019
  • Autor: redakcja

Carlos Moedas, komisarz UE ds. badań, nauki i innowacji ogłosił dziś w Atenach otwarcie konkursu na Europejską Stolicę Innowacji 2019. Do wygrania jest główna nagroda w wysokości miliona euro oraz pięć nagród po 100 tys. euro. Zgłoszenia należy składać do 6 czerwca 2019 r.

Finansowana w ramach programu Horyzont 2020, coroczna nagroda (znana również jako iCapital) przyznawana jest europejskim miastom o najbardziej globalnych i dynamicznych ekosystemach innowacji. Docenia również łączenie działań obywateli, sektora publicznego, środowisk akademickich i przedsiębiorstw dające korzyści społeczne mieszkańcom. Konkurs 2019 został ogłoszony w Atenach – mieście, które zdobyło nagrodę w 2018 roku.

Konkurs jest skierowany do miast (państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych z H2020), które mają minimum 100 000 mieszkańców. Złożone z niezależnych ekspertów jury oceni, w jaki sposób miasta przesuwają granice innowacji, analizując następujące kryteria:

  • eksperymentowanie poprzez testowanie i promowanie innowacyjnych rozwiązań w celu zaspokajania wyzwań społecznych;
  • angażowanie obywateli w działania na rzecz innowacji, w tym opracowywanie polityki i uczestnictwo w jej codziennej realizacji;
  • poszerzanie zdolności innowacyjnych tak, by stawać się pożądanym miejscem dla przyszłych przedsiębiorców i wzorem do naśladowania dla innych miast.

Zwycięskie miasto podąży śladami poprzednich laureatów: Barcelony, Amsterdamu, Paryża i Aten. Otrzyma milion euro na zwiększenie skali innowacyjnych działań oraz promowanie ich w Europie i na świecie. W konkursie nagrodzonych zostanie także pięć innych miast; otrzymają one po 100 000 euro.

Szczegółowe informacje o zasadach konkursu i o tym, jak aplikować są dostępne tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.