Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Innowacje dla przemysłu – program KPT ScaleUp wiatrem w żagle młodych firm

  • Opublikowano: 6 lutego 2019
  • Autor: redakcja

Pod koniec stycznia Krakowski Park Technologiczny rozpoczął rekrutację do III edycji programu akceleracyjnego KPT ScaleUp, którego celem jest przyspieszenie rozwoju i komercjalizacji produktów i usług skierowanych do firm przemysłowych. Zgłoszenia do 28 lutego br.

Program realizowany jest wspólnie z liderami polskiego przemysłu, którzy zdecydowali się wdrażać u siebie najciekawsze rozwiązania. Są wśród nich: Grupa Tauron – największy dystrybutor energii elektrycznej w Polsce, docierający do 5,5 miliona klientów końcowych, Grupa Azoty – narodowy champion w dziedzinie chemii, ASTOR – jeden z wiodących dostawców robotyki i automatyki przemysłowej w Polsce, ES-SYSTEM – największa polska firma w branży oświetleniowej.

Krakowski Park Technologiczny – wspólnie z partnerami, mentorami biznesowymi oraz szkoleniowcami i specjalistami branżowymi – zapewnia uczestnikom 6 miesięcy intensywnej pracy nad wdrożeniem produktu oraz przygotowaniem i wzmocnieniem kompetencji zespołu. Indywidualny program uzupełniony jest o wizyty w nowoczesnych polskich fabrykach oraz studyjny wyjazd zagraniczny. Każdy zespół może liczyć na usługi doradcze i mentorskie o wartości do 50 tys. zł, a także na grant w wysokości do 200 tys. zł.

Aplikacje należy składać przez stronę internetową projektu.

Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 28 lutego 2019 r.

Dodatkowe informacje także TUTAJ.

Doskonałą rekomendacją do udziału w naszym programie mogą być rekomendacje uczestników, zawarte w raporcie z poprzednich dwóch edycji, będącym załącznikiem do niniejszego maila. Dotychczas, w programie wzięły udział 23 zespoły (wybrane z ponad 200 zgłoszeń), które dzięki pracy z KPT ScaleUP znacząco zwiększyły skalę swojej działalności lub dostosowały produkt do oczekiwań klientów.

Firma Optical Electronics, tworząca inteligentne oprawy oświetleniowe zrealizowała spektakularne wdrożenia z Budimexem, liderem branży budowlanej oraz ES-SYSTEM, największą polską firmą oświetleniową. Startup tylko w I półroczu 2019 zrealizuje kontrakty na łączną kwotę 2 mln zł.

Wśród absolwentów programu są też firmy wyróżnione prestiżowymi nagrodami w swoich segmentach rynku, m.in. Sense, startup tworzący inteligentne systemy monitorowania budynków, Airly, twórca czujników jakości powietrza, czy QuickerSim, zespół tworzący narzędzie do symulacji przepływu cieczy i gazów.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.