Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Polskie uczelnie w rankingach – konferencja Fundacji „Perspektywy”

  • Opublikowano: 30 listopada 2018
  • Autor: redakcja

Fundacja edukacyjna „Perspektywy” zaprasza do udziału w trzeciej konferencji z cyklu „Polskie uczelnie w światowej perspektywie – Rankingi a strategiczne zarządzanie szkołą wyższą”. Konferencja odbędzie się  w dniach 3-4 grudnia 2018 r. w Warszawie.  Patronat nad tym wydarzeniem sprawuje m.in. Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej.

Do udziału w konferencji zaproszono, jako mówców, twórców czołowych rankingów światowych międzynarodowych, od kilku lat poświęcających szczególną uwagę rankingom by subject (kierunkowym), a także wybitnych przedstawicieli polskiego świata akademickiego oraz firm i instytucji wspierających szkolnictwo wyższe.

W drugim dniu konferencji, w sesji pt. „Rankingi a budowa międzynarodowej postrzegalności (visibility) uczelni” weźmie udział dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE dr inż. Zygmunt Krasiński. Uczestnicy tej sesji rozmawiać będą o wpływie rankingów na postrzegalność uczelni, co z kolei ułatwia nawiązywanie kontaktów z uniwersytetami z innych krajów i wchodzenie w międzynarodowe konsorcja i zespoły badawcze. Podczas sesji zostaną przedstawione możliwości aktywnego kształtowania pożądanego prestiżu uczelni poprzez rankingi – z wykorzystaniem nowych technologii i networkingu.

Konferencja, która odbędzie się 3-4 grudnia br. w Warszawie, w hotelu Novotel Centrum,  adresowana jest do najwyższego i średniego szczebla zarządzania w uczelniach akademickich: rektorów, prorektorów i dziekanów, a także do dyrektorów biur rozwoju oraz pełnomocników ds. ewaluacji i rankingów. Przewiduje się udział 150 osób.

Podczas konferencji tradycyjnie odbędzie się Gala ELSEVIER Research Impact Leaders Awards 2018, podczas której zostaną nagrodzone uczelnie, których badania wnoszą największy wkład w postrzegalność (visibility) polskiej nauki na świecie.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” w ścisłej współpracy z Konferencją Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Polską Komisją Akredytacyjną.

Więcej informacji oraz możliwość zarejestrowania się dostępne są na stronie wydarzenia.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.