Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Perspektywy Women in Tech Summit – spotkanie liderek branży technologicznej

  • Opublikowano: 30 października 2018
  • Autor: redakcja

Fundacja Edukacyjna Perspektywy zaprasza do udziału w międzynarodowym  kongresie Perspektywy Women in Tech Summit, który odbędzie się w dniach 27-28 listopada 2018 r. w Warszawie. To największe w Europie wydarzenie dedykowane kobietom w IT i Tech będzie miejscem spotkania ponad 1000 najbardziej utalentowanych kobiet w branży technologicznej, w tym najwyższej rangi przedstawicielek światowych koncernów i instytucji. Partnerem kongresu jest Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE.

Hasło przewodnie kongresu Perspektywy Women in Tech Summit nawiązuje do cytatu z Mahatmy Gandhiego: Be the change you want to see in the TECH world (Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w branży technologii), w myśl którego Warszawa stanie się centrum rozmowy o mądrym rozwoju technologicznym i roli, jaką mają w nim do odegrania kobiety. Konferencja będzie pierwszym wydarzeniem tego typu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej oraz Azji Środkowej.

W kongresie udział wezmą goście m.in. z Doliny Krzemowej, Europy Środkowo-Wschodniej, Ukrainy, Białorusi, ale też z Azji Centralnej (Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan, Armenia, Gruzja), która wyrasta na światowe zagłębie talentów dla nowego, twórczego IT i Techu.

Gościem specjalnym konferencji będzie: Mariya Gabriel, komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego i polityk, niezwykle oddana sprawom wspierania kobiet w IT. Będzie to jej pierwsza wizyta w Polsce zorganizowana specjalnie w celu wsparcia idei kongresu. Gośćmi specjalnymi będą też wicepremier Jarosław Gowin – minister nauki i szkolnictwa wyższego, Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii i Georgette Mosbacher – ambasador USA w Polsce.

W roli prelegentów pojawią się m.in.: Sara Clatterbuck – Engineering Director w Youtube, Corine Vigreux – założycielka TOM TOM, Dominika Bettman – CEO Siemensa, Jayshree Seth –  Chief Science Advocate w 3M, Anja Monrad – Senior Vice-President i General Manager CEE w Dell, Alexis B. Björlin, Vice-President w Intel, czy też Helena Norman, VP Ericsson.

Aby ułatwić przyjazd uczestniczkom z Ukrainy, Białorusi, Tadżykistanu, Kazachstanu i młodym kobietom nauki z CEE organizatorzy przygotowali specjalne stypendia.

Więcej informacji o kongresie na: www.womenintechsummit.pl

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.