Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE prowadzi nabór do rady doradczej nowego projektu Quantum Technology Flagship

Poniższy wpis jest wpisem archiwalnym

Komisja Europejska otworzyła właśnie nabór do rady doradczej nowego projektu flagowego dotyczącego technologii kwantowych (Quantum Technology Flagship). Aplikować mogą instytucje przemysłowe, badawcze i technologiczne, a termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 listopada 2018 r.

Strategiczna Rada Doradcza ds. Technologii Kwantowych została wyznaczona przez Komisję Europejską, aby udzielać porad w podejmowaniu strategicznych decyzji w ramach projektu technologii kwantowych (QT), przyszłych i powstających technologii (FET). Grupa ta będzie odpowiedzialna za przygotowanie i aktualizację programu badań strategicznych, monitorowanie  postępów flagowego projektu i będzie regularnie składać sprawozdania do Zarządu Fundatorów FET.

Grupa składać się będzie z dziewięciu organizacji: sześciu z sektora przemysłowego i trzech  organizacji badawczo-technologicznych. Uzupełni ją również sześciu niezależnych ekspertów akademickich. Członkowie grupy będą powoływani na dwuletni okres i będą się spotykać na wezwanie przewodniczącego 2-4 razy w roku.

Wszelkie szczegóły i dokumentacja dostępne są na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.