Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Spotkanie networkingowe dla zainteresowanych uczestnictwem w Inicjatywie Leków Innowacyjnych

14 grudnia 2018 w Luksemburgu odbędzie się spotkanie networkingowe dla zainteresowanych współpracą badawczą w zakresie zagadnień realizowanych w IMI2 JU.

Luxinnovation wraz z 4 krajowymi partnerami (Luxembourg Centre for Systems Biomedicine (LCSB),  Integrated Biobank of Luxembourg (IBBL), Laboratoire national de santé (LNS) and Luxembourg Institute of Health (LIH)) zapraszają na międzynarodową konferencję i networking w 10. rocznicę istnienia IMI.

Wydarzenie koncentruje się na optymalnym wykorzystaniu danych medycznych generowanych przez obecne i przyszłe projekty IMI. Będzie można wymienić się najlepszymi praktykami i spotkać się z przedstawicielami przemysłu farmaceutycznego, firm biotechnologicznych, środowisk akademickich i infrastruktury badawczej w celu nawiązania nowych partnerstw w badaniach medycznych.

Inicjatywa w zakresie leków innowacyjnych (IMI) jest unikalnym partnerstwem Komisji Europejskiej i europejskiego (a także globalnego) przemysłu farmaceutycznego, które finansuje projekty badawcze oparte na bezpośrednich potrzebach przemysłu. IMI ułatwia otwartą współpracę w dziedzinie badań naukowych, aby przyspieszyć rozwój i dostęp pacjentów do spersonalizowanych leków dla zdrowia i dobrego samopoczucia wszystkich, zwłaszcza w obszarach niezaspokojonych potrzeb medycznych.

Luksemburg jest uważany za doskonałe miejsce do testowania i pilotowania innowacyjnych rozwiązań zdrowotnych w całym systemie opieki zdrowotnej. Posiada doskonałe warunki do badań naukowych i innowacji związanych ze zdrowiem dzięki ciągłym inwestycjom w ekosystem i rozwiniętej infrastrukturze.

Podczas konferencji zostanie podkreślonych kilka trwających projektów IMI i przeanalizowane, w jaki sposób długoterminowe wykorzystanie danych wygenerowanych w tej dziedzinie może być bezpieczne, zrównoważone i przynoszące jak największe korzyści dla pacjenta. Będzie to również okazja do omówienia przyszłych priorytetów IMI i sieci z potencjalnymi partnerami do współpracy w ramach przyszłych projektów. Ponadto odbędzie się sesja na temat zarządzania IMI i pisania grantów w celu przygotowania Państwa do przyszłych konkursów.

Zapraszam do zapoznania się z informacją i do rejestracji (udział bezpłatny).

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.