Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Horyzont 2020 jednym z tematów sympozjum nt. własności intelektualnej w innowacyjnej gospodarce

  • Opublikowano: 7 września 2018
  • Autor: redakcja

– Europa stawia na programy ramowe, chce więcej w nie inwestować. Firmy muszą korzystać z możliwości, jakie dają Horyzont 2020 i nowy program Horyzont Europa – mówił dyrektor Krajowego Punkt Kontaktowego Programów Badawczych UE dr inż. Zygmunt Krasiński podczas XIV międzynarodowego sympozjum pt.: „Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. IP w ekosystemie innowacji – strategie ochrony, zarządzanie i komercjalizacja”.

Wydarzenie, zorganizowane przez Urząd Patentowy RP odbyło się w dniach 6-7 września 2018 r. w Krakowie.

Sympozjum było poświęcone zarządzaniu innowacjami, tworzeniu strategii ich ochrony i wsparcia procesów komercjalizacji ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich przedsiębiorstw, klastrów, spółek uczelnianych oraz startupów.

Podczas panelu dotyczącego form wspierania działalności innowacyjnej szef KPK PB UE mówił, że europejski program ramowy w zakresie badań i innowacji Horyzont 2020 otworzył się na przemysł. – Polskie firmy uczestniczą w nim z sukcesami. Krajowy Punkt Kontaktowy systemowo wspiera starających się o granty – zapewnił dyr. Krasiński. Dyrektor KPK PB UE podkreślił też, że bardzo ważna jest kwestia ochrony własności intelektualnej polskich firm uczestniczących w Horyzoncie 2020.

Sympozjum adresowane było do przedsiębiorców, w szczególności przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw, startupów, a także rektorów oraz pracowników naukowych polskich i zagranicznych uczelni, przedstawicieli urzędów patentowych państw członkowskich Europejskiej Organizacji Patentowej, reprezentantów administracji centralnej i regionalnej, a także instytucji zajmujących się problematyką transferu technologii i zarządzania innowacjami.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.