Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Cyberus Labs ochroni Internet Rzeczy dzięki grantowi z II Fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 30 sierpnia 2018
  • Autor: redakcja

Cyberus Labs, polski dostawca rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, opracował system zabezpieczający sieci i urządzenia Internetu Rzeczy – ELIoT Pro. Na dokończenie swojej technologii i przygotowanie jej do wprowadzenia na rynek otrzymał prawie 2 mln euro w programie Instrument MŚP w ramach Horyzontu 2020. Cyberus Labs to pierwsza polska firma doceniona w tym roku przez Komisję Europejską grantem w ramach II Fazy Instrumentu MŚP.

Rozwiązanie, nad którym pracuje Cyberus Labs, zapewnia bezpieczeństwo Internetu Rzeczy, eliminując najsłabsze i najłatwiejsze do przejęcia przez hakerów ogniwo cyberbezpieczeństwa, czyli hasła i dane dostępowe użytkowników oraz urządzeń. To pierwsza taka technologia na rynku.

– Dotacja z Instrumentu MŚP  przyspieszy moment wejścia naszego rozwiązania na rynek o co najmniej 18 miesięcy – deklaruje George Slawek, CEO Cyberus Labs. – Cieszymy się, że Komisja Europejska przyznała nam dofinansowanie i uznała nas za innowacyjną firmę zajmującą się cyberbezpieczeństwem. Jest to dla nas wielki sukces, tym bardziej że dofinansowanie otrzymało tylko ok. 5% firm starających się o grant. To potwierdza, jak ważne jest stworzenie pełnego systemu bezpieczeństwa dla IoT, chroniącego całe sieci, poszczególne urządzenia oraz dane przed atakami cyberprzestępców.

System ELIoT, czyli rozwiązanie, nad którym pracuje spółka, bazuje na wprowadzonej na rynek w 2017 roku technologii Cyberus Key. To prosta w obsłudze i bezpieczna platforma do logowania oraz potwierdzania tożsamości za pomocą jednorazowych kodów i jedynego niezłamanego do tej pory szyfru Vernama. System, chroniony zgłoszeniami patentowymi w USA i Europie, przeznaczony jest przede wszystkim dla banków, fintechu, sklepów internetowych oraz dostawców usług internetowych. W ELIoT Pro zagwarantuje bezpieczną, specjalnie szyfrowaną komunikację na linii człowiek-maszyna (Human to Machine) oraz maszyna-maszyna (Machine to Machine).

To pierwsza taka technologia na rynku i jedyna, która będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo wszelkiego rodzaju urządzeniom sieci IoT. Obecnie jest w fazie przygotowywania do pierwszych wdrożeń i już dziś wzbudza zainteresowanie firm z całego świata.

Cyberus Labs jest pierwszą polską firmą wybraną do dofinansowania w ramach II Fazy Instrumentu MŚP w 2018 roku, od czasu wprowadzenia nowego etapu oceny wniosków, czyli prezentacji w Brukseli. W sumie tylko 11 małych i średnich przedsiębiorstw z Polski zostało beneficjentami tego programu od 2014 r.

Prace finansowane z grantu Komisji Europejskiej potrwają 2 lata. Cyberus Labs jako beneficjent programu Instrument MŚP  będzie mógł w tym czasie korzystać także z wsparcia coachingowego, szkoleń, spotkań networkingowych, konferencji i targów.

(Źródło: Cyberus Labs)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.