Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

O Programach Ramowych UE podczas Konwentu Marszałków Województw RP

  • Opublikowano: 29 sierpnia 2018
  • Autor: redakcja

W Płocku obradował Konwent Marszałków Województw RP. Członkowie konwentu przedyskutowali m.in. stan prac nad Wieloletnimi Ramami Finansowymi 2021-2027, strategie sektorowe i Krajową Strategię Rozwoju Regionalnego oraz programy ramowe po 2020 r. Uzgodnili również najistotniejsze elementy do negocjacji przyszłej polityki spójności w kontekście kształtowania polityki regionalnej.

Fot. Dariusz Ossowski

Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE dr inż. Zygmunt Krasiński przedstawił prezentację dotyczącą programów ramowych UE. Wynika z niej jednoznacznie, ze Mazowsze jest liderem wśród województw w ramach programu Horyzont 2020. To program na rzecz badań i innowacji implementowany bezpośrednio przez KE (Strategii Europa 2020).

– Punkt dotyczący zwiększenia finansowania sfery B+I oraz aktywnego udziału regionu w Horyzoncie 2020 powinien być kluczowym elementem strategii rozwoju regionów polskich – podkreślił dyr. Krasiński.

– To jest wyzwanie na następną kadencję. Naszą rolą jest wpisanie się w aktywne wykorzystanie dostępnych środków. To ważne, aby nasze regiony mogły wykorzystać cały potencjał naukowo-badawczy i przyczynić się w ten sposób do podniesienia rangi Polski wśród krajów UE – powiedział marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Szef Krajowego Punktu Kontaktowego PB UE omówił także nowy program ramowy Horyzont Europa na lata 2021–2027. Poinformował, że Komisja Europejska proponuje przydzielenie 100 mld euro na badania naukowe i innowacje w następnym długoterminowym budżecie UE.

(Źródło: www.mazovia.pl)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.