Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ATTRACT – konkurs na współpracę nauki i przemysłu

  • Opublikowano: 22 sierpnia 2018
  • Autor: redakcja

Aby wypełnić lukę między badaniami podstawowymi a realnymi potrzebami rynku, 1 sierpnia br. ogłoszony został konkurs na sfinansowanie przełomowych projektów w zakresie pionierskich technologii obrazowania i czujników.  Zaproszenie do składania wniosków skierowane jest do naukowców, przedsiębiorców i firm. Budżet konkursu wynosi 17 milionów euro.

Projekt ATTRACT sfinansuje 170 przełomowych koncepcji technologicznych w dziedzinie technologii wykrywania i obrazowania. Zwycięskie projekty otrzymają po  100 tys. euro dofinansowania, aby zrealizować swój pomysł.

Wnioskodawcy mają trzy miesiące na zgłoszenie swoich pomysłów – ostateczny termin przyjmowania wniosków upływa 31 października 2018 r.

Konkurs jest skierowany do wszystkich podmiotów prawnych (open to all legal entities) działających na terenie UE bądź krajów stowarzyszonych z Programem Ramowym Horyzont 2020.

Więcej informacji o konkursie na stronie projektu.

Wiele technologii prowadzących do przełomowych innowacji o dużym wpływie na życie ludzi wynika z badań podstawowych.

ATTRACT to pionierska inicjatywa skupiająca europejskie środowiska badawcze – które budują i eksploatują teleskopy, akceleratory cząstek i inne kapitałochłonne instrumenty naukowe.  Pomaga ona wprowadzać obiecujące przedsięwzięcia na rynki globalne. W tym celu ATTRACT pozyskuje duże firmy, doświadczonych inwestorów venture capital i inwestorów indywidualnych. Celem jest stworzenie całkowicie nowego, europejskiego modelu otwartej innowacji, który może stać się motorem dla tworzenia miejsc pracy i dobrobytu dla wszystkich.

Projekt, współfinansowany przez program Unii Europejskiej Horyzont 2020, ma na celu pomoc w podoszeniu konkurencyjności gospodarki europejskiej i poprawę życia ludzi poprzez tworzenie produktów, usług, przedsiębiorstw i miejsc pracy.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.