Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Sympozjum naukowe z okazji 10-lecia Inicjatywy Leków Innowacyjnych (IMI)

Po 10 latach współpracy IMI doszło do wniosku, że nadszedł czas, aby partnerzy w tym programie dzielili się z szerszym środowiskiem naukowym prowadzonymi przez siebie badaniami.

Taką przestrzeń do dyskusji, które zaowocują nowymi pomysłami, dzięki którym badania finansowane w ramach IMI pójdą o krok dalej,  jest organizowane po raz pierwszy sympozjum naukowe IMI.  Odbędzie się ono w dniach 22-23 października 2018 r. w Brukseli.

Program naukowy będzie obejmował cztery sesje dla czterech obszarów:

  1. Nowe cele, narzędzia i ścieżki: obszar ten będzie obejmował nowe odkrycia i opracowanie nowych narzędzi i biomarkerów, które wspierały taksonomię chorób i podejście do stratyfikacji pacjentów, monitorowały postęp choroby, dostarczały dowodów reakcji farmakologicznej, przewidywały i monitorowały skuteczność oraz bezpieczeństwo leków i szczepionek.
  2. Od pomysłu do badania: w tej części przeanalizujemy, w jaki sposób nowe wyniki badań mogą zostać przeniesione do kliniki i jak można przyspieszyć tę fazę poprzez współpracę.
  3. Nowe paradygmaty kliniczne i regulacyjne: cała dziedzina medycyny personalizowanej powoduje potrzebę przyjrzenia się różnym sposobom planowania i prowadzenia badań klinicznych w celu uzyskania dowodów i innowacyjnych podejść w regulacyjnych procesach udzielania pozwolenia na dopuszczenie do obrotu oraz w procesie podejmowania decyzji dotyczących dostępu do HTA/podmiotu płacącego.
  4. Zaangażowanie pacjentów w łańcuch wartości: głos pacjenta pozostaje kluczowym czynnikiem postępu i poszukiwania nowych sposobów patrzenia na innowacje w medycynie. Obejmuje to włączenie perspektywy pacjentów do cyklu życia produktu leczniczego (od opracowania do zatwierdzenia regulacyjnego i dostępu pacjentów), edukowanie nowych pokoleń pacjentów oraz włączenie pomysłów pacjentów do wspólnego opracowywania nowych pomysłów w zakresie innowacji w sektorze opieki zdrowotnej.

Rejestracja nie jest jeszcze otwarta, a informacje aktualizowane są na stronie IMI 10th anniversary scientific symposium in October 2018.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.