Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

AGH polskim partnerem sieci ENEN – European Nuclear Education Network

Akademia Górniczo-Hutnicza jako jedyna uczelnia w Polsce przystąpiła do sieci ENEN – European Nuclear Education Network. Kandydatura AGH została zaakceptowana przez zgromadzenie ogólne podczas gali, która odbyła się 2 marca 2018 r. z okazji 15-lecia założenia sieci.

Celem sieci ENEN jest rozwój edukacji w obszarze energetyki jądrowej oraz w dziedzinach pokrewnych. Sieć została założona w 2003 r. i obecnie liczy ponad 70 członków, w tym wiodące światowe jednostki naukowe np. Imperial Collage London czy Uppsala University. Sieć ENEN od wielu lat jest beneficjentem projektów Europejskich w ramach programu Komisji Europejskiej EURATOM. Prowadzi również program Europejskiej certyfikacji EMSNE – European Master of Science in Nuclear Engineering skierowany do absolwentów studiów specjalności jądrowych.

Przystąpienie AGH do sieci pozwoli rozwinąć współpracę międzynarodową, a także zwiększyć kompetencje uczelni w kształceniu w dziedzinie energetyki jądrowej. Oficjalnym reprezentantem sieci ENEN z ramienia Akademii Górniczo-Hutniczej został dr inż. Mikołaj Oettingen z Katedry Energetyki Jądrowej Wydziału Energetyki i Paliw.

Szczegółowe informacje o sieci ENEN

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.