Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Rekordowa liczba wniosków do konkursu na Europejską Noc Naukowców 2018-2019

  • Opublikowano: 27 lutego 2018
  • Autor: redakcja

Agencja wykonawcza ds. badań (Research Executive Agency) otrzymała 128 wniosków w odpowiedzi na konkurs do European Researchers’ Night 2018-2019, zakończony 14 lutego 2018 r. Stanowi to wzrost o 13,27% w porównaniu z poprzednim naborem w 2016 r. i jest to najwyższa liczba ofert, jakie kiedykolwiek w tych konkursach otrzymano.

REA podkreśla, że dużo wniosków nadeszło z Wielkiej Brytanii – pomimo niepewności związanej z Brexitem – oraz pierwsze propozycje, które wpłynęły z Armenii, Gruzji i Tunezji.

Łącznie Agencja otrzymała 104 wnioski z 27 państw członkowskich oraz 24 wnioski z 11 krajów stowarzyszonych. Włochy, Hiszpania i Zjednoczone Królestwo stanowią łącznie 28,9% ogólnej liczby wniosków, otrzymując odpowiednio 14, 12 i 11 wniosków z tych krajów. Równie dobrze są reprezentowane Portugalia, Rumunia, Niemcy i Polska, podobnie jak Francja i Holandia.

Spośród wniosków z krajów stowarzyszonych największą liczbę złożyły Turcja (5), Republika Serbii (4) i Ukraina (4). Po raz pierwszy zainteresowanie tą akcją wyraziły Armenia, Gruzja i Tunezja.

Łączny budżet konkursu w ciągu 2 lat wynosi 12 mln euro.

Europejska Noc Naukowców to coroczne wydarzenie popularnonaukowe finansowane z budżetu Działań Marii Skłodowskiej-Curie, mające na celu zwiększenie zainteresowania pracą naukowców. Innym celem jest zachęcanie młodych ludzi poprzez  „edutaining” do rozwijania zainteresowań naukowych. W ubiegłym roku w Nocy Naukowców wzięło udział około 1,1 mln Europejczyków.

(Źródło: KE)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.