Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Minister J. Emilewicz zapowiada ułatwienia dla MŚP – zmiany w podatkach od 1 stycznia 2019 r.

  • Opublikowano: 6 lutego 2018
  • Autor: redakcja

Ułatwienia w zakładaniu start-upów czy zniesienie wielu obowiązków biurokratycznych to niektóre rozwiązania pakietu dla małych i średnich przedsiębiorstw, nad którym pracuje resort przedsiębiorczości i technologii; podatkowe przepisy z pakietu wejdą w życie 1 stycznia 2019 r. – mówi Polskiej Agencji Prasowej minister Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz (fot. arch. KPK PB UE)

– Pracujemy w tej chwili nad pakietem dla małych i średnich przedsiębiorstw. To będzie kolejna ważna zmiana, którą przygotowujemy – powiedziała minister. – Mamy nadzieję, że wszyscy będą mogli stosować te rozwiązania od 1 stycznia 2019 r. – wskazała.

Zapytana o rozwiązania dla start-upów, odpowiedziała, że z myślą o „start-upach, młodych spółkach technologicznych, w przygotowaniu jest rozwiązanie dot. prostej spółki akcyjnej”. – Spółki przewidzianej w Kodeksie spółek handlowych, którą będzie można założyć nie tylko drogą konwencjonalną, ale także elektronicznie, bez wygórowanych wymogów formalnych czy finansowych – tłumaczyła.

Przypomniała, że kapitał początkowy takiej spółki będzie mogła stanowić praca lub własność intelektualna. Czyli to, co w początkowej fazie jest najważniejszym kapitałem start-upu.

– Mamy nadzieję, że dzięki temu spółki technologiczne w Polsce będą mogły się naprawdę szybko i łatwo zawiązywać. Co sprawi, że już nie tylko polscy studenci, absolwenci, pracownicy naukowi będą chcieli rozwijać się technologicznie i przedsiębiorczo w Polsce, ale także zachęcimy innych mieszkańców UE do tego, by w Polsce działać. Bo nie tylko mamy program Start in Poland, a zatem 3 mld euro na rozwój spółek technologicznych, ale także proste warunki prawne do tego, by taką działalność założyć – powiedziała minister.

Ogółem w Pakiecie jest ponad 60 proponowanych ułatwień dla małych i średnich przedsiębiorców, w tym sukcesja firm, wliczanie w koszty pracy współmałżonka czy zniesienie wielu obowiązków biurokratycznych.

Jak mówiła minister Emilewicz, resort kończy prace nad tym rozwiązaniem i jeszcze w pierwszej połowie tego roku projekt trafi do konsultacji.  – Zakładamy, że pierwsze półrocze jest czasem pakietu dla MŚP – dodała.

(Źródło: Puls Biznesu)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.