Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Wyniki MSCA Individual Fellowships: 250 mln euro na granty dla indywidualnych naukowców

Komisja Europejska ogłosiła 29 stycznia br. wyniki konkursu Marii Skłodowskiej-Curie na granty indywidualne dla naukowców  – MSCA Individual Fellowships (H2020-MSCA-IF-2017). W sumie 1300 naukowców otrzymało taki grant na łączną sumę 250 mln euro.

W Polsce 4 naukowców będzie realizować grant indywidualny: na Uniwersytecie Warszawskim, na Uniwersytecie Gdańskim, w Centrum Astronomicznym Mikołaja Kopernika i w Instytucie Medycyny Doświadczalnej im. M. Mossakowskiego. Gratulujemy!

Granty indywidualne MSCA są przyznawane naukowcom, którzy mają więcej niż 4 lata doświadczenia (liczone od momentu uzyskania tytułu magistra) lub stopień doktora, na prowadzenie badań w instytucji ulokowanej w dowolnym kraju, pod warunkiem, że naukowiec nie mieszkał w danym kraju dłużej niż 12 miesięcy w ciągu ostatnich trzech lat (od tej reguły są wyjątki).

Więcej informacji w języku angielskim na stronach KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.