Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Eksperci apelują o bardziej elastyczne finansowanie innowatorów

  • Opublikowano: 29 stycznia 2018
  • Autor: redakcja

Finansowanie przez UE przełomowych innowacji powinno być dostosowane do potrzeb innowatorów – wynika z raportu opublikowanego przez niezależną grupę doradców wysokiego szczebla doradzającą Komisji Europejskiej.  Zawarte w raporcie zalecenia dotyczą tego, w jaki sposób Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) powinna finansować i wspierać przełomowe innowacje.

W swoim raporcie zatytułowanym „Europe is back: Accelerating breakthrough innovation” doradcy zalecają, aby przyszła EIC zapewniała uproszczone i elastyczne finansowanie dostosowane do potrzeb innowatorów tak, by poszerzać zakres partycypacji. Zalecają także zwiększanie świadomości na temat sukcesów innowacyjnych Europy i wykorzystywanie ekosystemów europejskich, tak aby wysoce innowacyjne firmy mogły korzystać z wiedzy fachowej i partnerstw w całej Europie.

– Jesteśmy przekonani, że nasze 14 zaleceń będzie stanowiło skokową zmianę w zakresie wsparcia innowacji przez UE i pomoże Europie osiągnąć pozycję globalnego lidera w tej dziedzinie – powiedział przewodniczący grupy, Hermann Hauser, współzałożyciel Amadeus Capital Partners.

Komisarz ds. badań, nauki i innowacji Carlos Moedas z zadowoleniem przyjął zalecenia i stwierdził, że stanowią one istotny wkład w rozwój Europejskiej Rady ds. Innowacji w ramach kolejnego programu ramowego UE w zakresie badań naukowych i innowacji. – Zalecenia te pokazują, w jaki sposób Europejska Rada ds. Innowacji może wzmocnić naszych najbardziej utalentowanych innowatorów i pobudzić otoczenie do podejmowania ryzyka, przedsiębiorczości i rozwoju na arenie międzynarodowej – powiedział komisarz Moedas.

(Źródło: KE)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.