Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Ogłoszono wyniki konkursu na Huby Innowacji Cyfrowych w krajach EU13

Rozstrzygnięto konkurs dla podmiotów pełniących rolę Hubów Innowacji Cyfrowych (Digital Innovation Hubs) w krajach EU13. W konkursie wzięło udział 137 podmiotów z: Polski, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Malty, Cypru, Rumunii, Słowacji i Słowenii. Wybrana została grupa 34 Hubów Innowacji Cyfrowych, w tym najwięcej, bo aż 8, z Polski!

Konkurs organizowany był przez firmę doradczą PwC, we współpracy z Oxentia,  w ramach projektu Smart Factories. Głównym celem projektu jest stworzenie sieci tzw. Cyfrowych Ośrodków Innowacji i zapewnienie im programu szkoleń podnoszących ich efektywność.

Wyselekcjonowane podmioty objęte zostaną programem praktycznych szkoleń, warsztatów i mentoringu rozwoju umiejętności przedsiębiorczych, który odpowiadać będzie na zidentyfikowane wcześniej potrzeby. Efektem prac będzie stworzenie dedykowanego biznesplanu dla każdego z wybranych podmiotów. Dodatkowo program służyć ma szerszemu dostępowi do wymiany dobrych praktyk pomiędzy tymi jednostkami oraz zwiększeniu świadomości i dostępności do nowych możliwości finansowania działalności – zarówno samych podmiotów biorących udział w programie, jak też firm, które one wspierają.

W konkursie mogły startować:

  • Uniwersytety oraz centra badawcze i technologiczne, zwane ogólnie Centrami Kompetencji;
  • Inkubatory i akceleratory, które wspierają firmy/startupy w rozwoju i skalowaniu;
  • Klastry i stowarzyszenia branżowe reprezentujące firmy z sektora prywatnego;
  • Administracje publiczne, które rozwijają swoje inteligentne plany specjalizacji.

Huby Innowacji Cyfrowych to ośrodki wsparcia, które pomagają przedsiębiorstwom w poprawie ich konkurencyjności na rynku, w głównej mierze poprzez pracę nad procesami biznesowymi i produkcyjnymi, ale również rozwijaniem produktów i usług z uwzględnieniem technologii cyfrowych. Ośrodki te działają jako punkty kompleksowej obsługi zapewniając firmom dostęp do zaplecza technologicznego, wsparcia finansowego, analizy rynku czy możliwości tworzenia sieci kontaktów.

Lista wyselekcjonowanych podmiotów dostępna jest tutaj.

Więcej informacji na stronie KE.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.