Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

EaP Plus wprowadza elastyczne Networking Grants

  • Opublikowano: 15 stycznia 2018
  • Autor: redakcja

Projekt Eastern Partnership PLUS wdraża elastyczny system grantów na tworzenie sieci i ulepszanie kontaktów w celu wspólnego składania wniosków w konkursach programu Horyzont 2020.

W ramach obecnie prowadzonego projektu INCO-NET przewidziano dwa rodzaje grantów finansujących udział w imprezach brokerskich lub łączenie zespołów badawczych w celu wspólnego aplikowania do konkursów H2020. Ten rodzaj finansowania uznano za skuteczne narzędzie budowania nowych sieci naukowych i udziału w konsorcjach składających wnioski projektowe.

Bazując na nabytym doświadczeniu, obecny projekt wdroży jeszcze bardziej elastyczny system, dzięki któremu możliwe będzie sfinansowanie:

  • Zaproszenia badaczy z państw EaP przez naukowców z państw członkowskich lub stowarzyszonych z UE do wspólnego aplikowania w konkursach H2020;
  • Udział w wydarzeniach brokerskich organizowanych w EU.

Program grantowy będzie otwarty dla zainteresowanych konkursami w dowolnym wyzwaniu społecznym. Przewidziano ok. 5 grantów po 2000 euro dla każdego kraju Partnerstwa Wschodniego. Termin składania wniosków upływa 31 maja 2018 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.