Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Rada COST zatwierdziła strategię wzmocnienia pozycji sieci badawczych w FP9

  • Opublikowano: 21 grudnia 2017
  • Autor: redakcja

12 grudnia 2017 r. Rada COST, Komitet Wyższych Urzędników pod przewodnictwem prezesa COST Sierda Cloetingha, w obecności dyrektora generalnego Roberta-Jana Smitsa (DG ds. Badań i Innowacji, Komisja Europejska) zatwierdziła strategię na pozostałą część programu Horyzont 2020 i kolejny, 9. Program Ramowy w zakresie badań naukowych i innowacji (FP9).

– Zatwierdzając ten plan strategiczny, COST demonstruje ambicję bycia w sercu Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA). COST jest w pełni zaangażowany, aby nadal służyć jako wiodące narzędzie sieciowe, skupiając obecnie 50 tys. naukowców i innowatorów. Poprzez priorytety określone w tym Planie Strategicznym i przy zwiększonym budżecie COST zniweluje przepaść innowacyjną. Nasza strategia zwiększy dostęp do programów finansowania badań dla wszystkich naukowców, w tym z krajów mniej intensywnie korzystających z badań – stwierdził przewodniczący COST, prof. Sierd Cloetingh.

COST skoncentruje się na trzech strategicznych priorytetach:

  • Promowanie i rozpowszechnianie doskonałości naukowej;
  • Wspieranie badań interdyscyplinarnych na rzecz przełomów w nauce;
  • Wspieranie młodych naukowców i innowatorów.

COST wnioskuje o budżet w 9PR w wysokości 600 mln euro. Przekłada się to na finansowanie 75 działań w każdym konkursie i 625 działających sieci rocznie, dwa razy więcej niż obecnie. Dzięki temu planowi strategicznemu COST odpowiada na potrzeby społeczności badawczo-innowacyjnej i wykorzystuje jej istotną rolę jako wrót do innych części ERA.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.