Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Platformy DIAS udostępnią dane z programu obserwacji Ziemi Copernicus

  • Opublikowano: 21 grudnia 2017
  • Autor: redakcja

14 grudnia 2017 r. Komisja Europejska i Europejska Agencja Kosmiczna podpisały kontrakty w ramach programu Copernicus z czterema konsorcjami na stworzenie platform DIAS. Wśród nich jest firma CREOTECH Instruments S.A., która tym samym stanie się jednym z pięciu w Europie konsorcjów udostępniających dane z największego programu obserwacji Ziemi.

(Flickr.com/CC by 2.0)

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) w imieniu Komisji Europejskiej ogłosiła konkurs na stworzenie usług DIAS (Data and Information Access Services). Wybrano cztery konsorcja do ustanowienia środowiska obliczeniowego DIAS:

  • Konsorcjum koordynowane przez SERCO z OVH (cloud provider);
  • Konsorcjum koordynowane przez CREOTECH Instruments z CLOUDFERRO (cloud provider);
  • Konsorcjum koordynowane przez ATOS INTEGRATION z T-SYSTEM INTERNATIONAL (cloud provider);
  • Konsorcjum koordynowane przez AIRBUS DEFENCE AND SPACE z ORANGE (cloud provider).

Ponadto EUMETSAT, we współpracy z ECMWF i Mercator Océan, również wdraża usługi DIAS, co oznacza, że ​​do drugiego kwartału 2018 r. dostępnych dla użytkowników będzie już pięć platform DIAS.

DIAS zapewni nieograniczony, bezpłatny i pełny dostęp do danych i informacji z programu Copernicus (dane, informacje, oprogramowanie, przechowywanie, przetwarzanie). Dostawcy usług będą mieli możliwość oferowania swoim użytkownikom zaawansowanych usług integrujących program Copernicus z własnymi danymi i narzędziami. DIAS zapewni konkurencyjną strukturę kosztów i jasne warunki dostępu do zasobów dla wszystkich użytkowników w oparciu o umowę o gwarantowanym poziomie usług.

Więcej na ten temat na stronie programu Copernicus.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.