Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Bony na innowacje dla MŚP: wprowadź innowację w swojej firmie z pomocą naukowców

  • Opublikowano: 15 października 2017
  • Autor: redakcja

Bony na innowacje dla MŚP to konkurs, w którym przedsiębiorcy mogą skorzystać z dofinansowania na usługi badawczo-rozwojowe. Wsparcie w I etapie (nawet 340 tys. zł) jest przeznaczone na opracowanie nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, technologii, projektu wzorniczego lub usługi. Etap II (do 560 tys. zł)to pieniądze na inwestycje. Nabór wniosków do I etapu trwa do 22 listopada 2018 r. Wnioski do II etapu należy złożyć do 4 stycznia 2019 r.

Jako mikro-, mały lub średni przedsiębiorca możesz skorzystać z dofinansowania na usługi badawczo-rozwojowe. Korzystając z usług jednostek naukowych, zyskujesz:

  • dostęp do eksperckiej i aktualnej wiedzy naukowej,
  • opracowanie rozwiązań umożliwiających wdrożenie innowacji i podniesienie konkurencyjności twojej firmy,
  • możliwość włączenia użytkowników końcowych w tworzenie nowych produktów i usług.

Bon na innowacje to prosty i logiczny mechanizm wsparcia. Przedsiębiorca ma pomysł biznesowy na innowację, a jednostka naukowa wiedzę i zasoby techniczne niezbędne do opracowania szczegółów rozwiązania. Konkurs pomaga połączyć te dwie siły poprzez finansowanie usług świadczonych przez jednostki naukowe. W I etapie dofinansowuje projekty związane z zakupem usługi polegającej na opracowaniu: nowego lub znacząco ulepszonego wyrobu, nowej lub znacząco ulepszonej technologii, nowego projektu wzorniczego, nowej lub znacząco ulepszonej usługi. Przedsiębiorca może otrzymać nawet 340 tysięcy złotych przy poziomie dofinansowania do 85%. Nabór wniosków do I etapu trwa do 22 listopada 2018 r.

Z pieniędzy na inwestycje możesz skorzystać jeśli z sukcesem zakończyłeś I etapu Bonu na innowacje i masz zaakceptowany przez PARP wniosek o płatność końcową. Teraz możesz wdrożyć swój pomysł na innowację technologiczną opracowaną przez jednostkę naukową. Dostaniesz pieniądze na tę inwestycję – nawet 560 tysięcy złotych, przy maksymalnym poziomie dofinansowania do 70%. Środki te możesz wykorzystać na zakup maszyn i urządzeń niezbędnych do uruchomienia produkcji, a także na zakup wartości niematerialnych i prawnych. Szczegółowy katalog kosztów inwestycji jest w regulaminie konkursu. Wnioski należy składać do 4 stycznia 2019 r.

Więcej informacji na stronie PARP.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.