Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

5 mln euro do wygrania w konkursie „Paliwa słoneczne: sztuczna fotosynteza”

12 grudnia 2017 r. Komisja Europejska ogłosiła nabór do konkursu EIC Horizon Prize w kategorii Paliwa słoneczne: sztuczna fotosynteza. Ta nagroda jest jedną z sześciu nagród przyznawanych przez Europejską Radę ds. Innowacji (European Innovation Council), która przyczynia się do zwiększenia wysiłków UE na rzecz przyspieszenia przejścia na czystą energię i walki ze zmianami klimatu.

Komisja przyzna nagrodę w wysokości 5 milionów euro uczestnikowi, który opracuje najlepsze rozwiązanie dotyczące łączenia światła słonecznego, wody i węgla z powietrza poprzez sztuczną fotosyntezę, która będzie wytwarzać zrównoważone paliwo dla przemysłu, budownictwa mieszkaniowego i transportu. Uczestnicy będą musieli zbudować w pełni funkcjonalne, eksperymentalne prototypowe urządzenie systemu produkcji paliwa, integrujące cały proces sztucznej fotosyntezy od przechwytywania światła do produkcji paliwa.

Konkurs jest otwarty dla osób, grup, organizacji i firm w Europie i na całym świecie.

Termin składania wniosków upływa 3 lutego 2021 r.

Więcej informacji, w tym zasady konkursu, można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.