Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Publiczne konsultacje ws. wspólnej polityki wizowej UE

  • Opublikowano: 30 listopada 2017
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska pragnie poznać opinie szerokiego grona obywateli i organizacji na temat wspólnej polityki wizowej UE. Komisja jest szczególnie zainteresowana doświadczeniami podróżnych, którzy ubiegali się o wizę Schengen w ciągu ostatnich 5 lat.

Fot. Flickr.com/CC by 2.0

Celem publicznych konsultacji jest zebranie opinii i obaw wszystkich zainteresowanych na temat procesu ubiegania się o wizy Schengen. Państwa wkład pomoże Komisji w opracowaniu propozycji w zakresie równowagi między migracją  a bezpieczeństwem i zarządzaniem granicami z zachowaniem korzyści wynikających z ułatwień wizowych i ruchu bezwizowego.

Zarówno osoby fizyczne, jak i organizacje mogą przesłać odpowiedź w jednym z 24 oficjalnych języków UE. Ponieważ mogą występować opóźnienia w tłumaczeniu odpowiedzi udzialanych w niektórych językach, mile widziane są uwagi w języku angielskim, ponieważ pomogą one szybciej przetworzyć ankietę.

Opinie będą zbierane za pomocą internetowego kwestionariusza do 2 lutego 2018 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.