Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Idea4Azoty – nowatorski program akceleracyjny Grupy Azoty

  • Opublikowano: 24 listopada 2017
  • Autor: redakcja

Grupa Azoty uruchomiła program Idea4Azoty – platformę wymiany pomysłów o wysokim stopniu innowacyjności.  Zgłoszone projekty, niezależnie od stadium zaawansowania, mają szansę uzyskać pełny zakres wsparcia – od dofinansowania do maksymalnej kwoty 20 mln zł, poprzez zaplecze infrastrukturalne czy usługi doradcze.

To pierwsze tego typu rozwiązanie na polskim rynku. Jego beneficjentem będzie nie tylko branża chemiczna, ale również dostawcy nowych technologii i usług, m.in. z zakresu ochrony środowiska, rolnictwa, inżynierii czy biotechnologii. Uroczysta inauguracja programu odbyła się 17 listopada, podczas II edycji Kongresu 590 w Rzeszowie.

Artykuł podsumowujący panel wraz z wideo

Program adresowany jest do środowisk akademickich, badawczych i innowatorów, działających samodzielnie lub w konsorcjum. W zależności od stadium zaawansowania projektu, przewiduje dofinansowanie do maksymalnej kwoty 20 mln zł za projekt, mentoring, wsparcie infrastrukturalne, doradztwo prawne i możliwość wdrożenia tych najbardziej unikalnych i innowacyjnych rozwiązań, dopasowanych do obszarów, którymi zajmuje się Grupa Azoty.

Miejscem prowadzenia specjalistycznych badań nad nowymi produktami z branży chemicznej będzie powstające w Tarnowie Centrum Badań i Rozwoju. Wyposażone w nowoczesne laboratoria Centrum, stanowić będzie główne zaplecze infrastrukturalne i doradcze dla uczestników programu.

Do programu aplikować można za pośrednictwem strony www.idea4azoty.pl  Nabór do projektu, na który składa się dwuetaopwy proces oceny potencjału zgłaszanych rozwiązań, ma charakter ciągły.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.