Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Seminarium i konsultacje do konkursu w programie Interreg Baltic Sea Region

  • Opublikowano: 21 listopada 2017
  • Autor: redakcja

W programie Interreg Region Morza Bałtyckiego trwa prawdopodobnie ostatni nabór wniosków o dofinansowanie. Unijne środki  są dostępne dla instytucji publicznych i prywatnych z osobowością prawną, w tym z całej Polski.

Program umożliwia współpracę z państwami skandynawskimi, republikami nadbałtyckimi oraz północno-wschodnimi Niemcami w tematach związanych z transportem, zasobami naturalnymi, w tym ochroną środowiska, i innowacjami. Polscy partnerzy uczestniczą we wspólnym planowaniu, wymianie doświadczeń, wprowadzają innowacje (np. przez działania pilotażowe) i zyskują dostęp do bardziej zaawansowanych rozwiązań. Dzięki projektom finansują m.in. personel i usługi świadczone przez ekspertów i firmy zewnętrzne.

Nabór zakończy się 9 kwietnia 2018 r. Teraz jest dobry czas na przygotowanie się do udziału w międzynarodowych projektach, znalezienie partnerów, skonsultowanie się, w tym przykładowo w zakresie budżetu itp.

Ministerstwo Rozwoju wspiera Państwa poprzez:

  • Krajowe Seminarium Informacyjne 30 listopada 2017, Ministerstwo Rozwoju, Warszawa.

W trakcie spotkania do dyspozycji będą pracownicy: Wspólnego Sekretariatu w Rostocku, Ministerstwa Rozwoju, Centrum Projektów Europejskich (polski kontroler wydatków w projektach). Ponadto partnerzy projektów podzielą się doświadczeniem  na temat  tworzenia innowacyjnej oferty meblarskiej dla seniorów,  innowacji w sektorze upraw, udostępniania MŚP infrastruktury badawczej, z konkretną ofertą dla przedsiębiorców. Przedstawiciele Wspólnego Sekretariatu udzielą praktycznych rad i wskazówek związanych z ubieganiem się o środki z programu. Z kontrolerem wydatków będzie można skonsultować np. linie budżetowe, a z pracownikami ministerstwa porozmawiać o programie, pomyśle na projekt itp.

PROGRAM_Seminarium_IBSR_30.11.2017

Rejestracja na to wydarzenie.

  • Konsultacje indywidualne ze Wspólnym Sekretariatem 30 listopada 2017, Ministerstwo Rozwoju, Warszawa.
    W godz. 11.00 – 17.00  zachęcamy potencjalnych aplikantów wiodących do omówienia pomysłu na projekt z ekspertem ze Wspólnego Sekretariatu w Rostocku. W 3. naborze konsultacja z WS  jest dla potencjalnych aplikantów wiodących obowiązkowa. Chętni na konsultacje z przedstawicielem Wspólnego Sekretariatu powinni przesłać mailem do  23 listopada br. wypełniony po angielsku Project Idea Form. Formularze proszę przesyłać na adres: Jan.Schmidt@interreg-baltic.eu wpisując w  tytule „To be consulted in Warsaw 30.11.2017”.
    Konsultacje są prowadzone po angielsku. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń, pracownik WS indywidualnie potwierdza godzinę spotkania.

Formularz poszukiwania partnerów – przedstaw własną ofertę współpracy, wyślij sygnał, że jesteś zainteresowany dołączeniem do projektu.

Informacje o programie po polsku: dostępny przetłumaczony podręcznik, program, informacje o projektach i in.

Krajowy Punkt Kontaktowy: dr Monika Strojecka-Gevorgyan (Monika.Strojecka-Gevorgyan@mr.gov.pl) lub naczelnik Teresa Marcinów (Teresa.Marcinow@mr.gov.pl), tel. 32 253 90 08, Ministerstwo Rozwoju, Departament Współpracy Terytorialnej, Wydział Współpracy Transnarodowej i Międzyregionalnej w Katowicach

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.