Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Możliwości zmian w projektach realizowanych w ramach POIR

  • Opublikowano: 21 listopada 2017
  • Autor: redakcja

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej informuje, że od 1 grudnia 2017 r. kierownicy projektów realizowanych w ramach programów TEAM, TEAM-TECH, TEAM-TECH Core Facility i Core Facility Plus oraz FIRST TEAM, HOMING, POWROTY mogą składać wnioski o wprowadzenie zmian w swoich projektach.

Zmiany w projektach mogą dotyczyć m.in. zakresu merytorycznego czy przedłużenia czasu realizacji projektu. Przedłużenie projektu może wynikać z:

  • dodatkowych zadań związanych z opracowaniem dotychczasowych wyników projektu w celu ich praktycznej weryfikacji pod kątem możliwości komercjalizacji (tzw. proof of concept). Wnioskodawcy dodatkowo będą mieli możliwość udziału w szkoleniu z komercjalizacji wyników prac badawczych organizowanym przez FNP;
  • udziału w konkursach ERC lub innych międzynarodowych konkursach o podobnym charakterze;
  • nawiązania współpracy z co najmniej jednym, innym liderem zespołu finansowanego przez FNP w ramach POIR.

Ze zmianami w projekcie wiązać się będzie mogło zwiększenie finansowania.

Kierownicy projektów będą mogli składać wnioski o zmiany w projektach za pośrednictwem systemu elektronicznego udostępnionego przez Fundację na stronie www.wnioski.fnp.org.pl. Wnioski będą przyjmowane od  1 grudnia 2017 r. w trybie ciągłym aż do wyczerpania środków.

Szczegółowe informacje o zakresie możliwych zmian, procedurze składania wniosku oraz systemie oceny wniosków znajdują się w dokumencie Uzupełnienie dokumentacji konkursowych dla działania 4.4 PO IR w zakresie wprowadzania zmian w realizowanych projektach

Więcej informacji o możliwościach zmian w projektach udzielają koordynatorzy poszczególnych programów.

Nowe możliwości omawiane były podczas niedawnego webinarium.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.