Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Medicina – Scientia – Cultura – konferencja w 150. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie

  • Opublikowano: 30 października 2017
  • Autor: redakcja

W 150. rocznicę urodzin wybitnej polskiej laureatki dwóch nagród Nobla zapraszamy do udziału w konferencji  MSC2017 Medicina – Scientia – Cultura. Konferencja odbędzie się w dniach 6-9 listopada 2017 r. Każdy dzień konferencji odbywa się pod innym hasłem, w innej warszawskiej uczelni.

Wydarzenie ma pokazać wybitną postać Marii Skłodowskiej-Curie na tle współczesnych spraw i problemów nauk ścisłych, humanistycznych oraz medycznych.

Na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym dyskutować będziemy o spuściźnie Marii na polu medycyny (moduł Medicina). Na Politechnice Warszawskiej pokażemy, jak ważna jest służba nauki dla społeczeństwa (moduł Scientia). Wreszcie, na Uniwersytecie Warszawskim będziemy przyglądać się społeczno-kulturowym uwarunkowaniom funkcjonowania kobiet w nauce (moduł Cultura).

Urodziny Marii Skłodowskiej-Curie będą uczczone uroczystą galą na zakończenie konferencji, która odbędzie się 9 listopada 2017 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej. Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą wnuki Noblistki.

Zapisy na wydarzenia w ramach konferencji oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.msc2017.pl.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.