Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE o udziale brytyjskich podmiotów w Horyzoncie 2020 po Brexicie

  • Opublikowano: 13 października 2017
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska zamieściła na stronie Participant Portal krótki komunikat w sprawie uczestnictwa  brytyjskich podmiotów w programie Horyzont 2020.

„Do czasu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię unijne prawo nadal stosuje się wobec i w Wielkiej Brytanii. Obejmuje to również kwalifikowalność brytyjskich podmiotów prawnych do pełnego udziału i otrzymania finansowania w ramach działań w ramach programu Horyzont 2020. Należy pamiętać, że kryteria kwalifikowalności muszą być przestrzegane przez cały okres otrzymywania finansowania.

Jeśli Zjednoczone Królestwo wycofa się z UE w okresie realizowania danego grantu bez zawarcia porozumienia z UE brytyjscy beneficjenci przestaną być  uprawnieni do otrzymania finansowania ze środków unijnych lub będą zobowiązani do opuszczenia projektu na podstawie art. 50 umowy grantowej.”

Krajowy Punkt Kontaktowy PB UE sugeruje szczególną ostrożność w przypadku włączania partnerów brytyjskich do projektów typu Twinning i Instrumentu MŚP.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.