Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Prosta, bezpieczna i przyjazna dla użytkownika metoda uwierzytelniania – nowy konkurs KE

  • Opublikowano: 10 października 2017
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła konkurs Horizon Prize pt.  „Seamless authentication for all”, którego wyzwaniem  jest  stworzenie bezpiecznych, przyjaznych dla użytkownika i niedrogich metod uwierzytelniania w urządzeniach inteligentnych.  Budżet konkursu wynosi  4 mln euro. Czas na składanie wniosków jest do 27 września 2018 r.

W epoce Internet of Things (IoT) większość  obiektów, które towarzyszą człowiekowi  w codziennym życiu (np. inteligentne urządzenia przenośne i urządzenia gospodarstwa domowego, gadżety, inteligentne samochody) musi „rozpoznawać”  użytkownika.

Obecne technologie i procesy uwierzytelniania są złożone i uciążliwe dla osób, które chcą stworzyć łańcuch inteligentnych obiektów, z których korzystają tak,  aby współdziałały one w ekosystemach IoT i korzystać z usług cyfrowych w sposób holistyczny.

Uruchomiona właśnie  Horizon Prize ma na celu nagrodzenie najlepszych i najbardziej innowacyjnych rozwiązań do uwierzytelniania użytkowników. Całkowity budżet konkursu wynosi 4 mln euro;  suma ta zostanie podzielona na 3 nagrody w następujący sposób:

  • 2,8 mln euro dla zwycięzcy
  • 700 tys. euro za drugie miejsce
  • 500 tys. euro za trzecie miejsce

Komisja Europejska nagrodzi nowatorskie metody, które pozwolą wszystkim użytkownikom na bezproblemowe uwierzytelnianie w szerokim zakresie aplikacji i urządzeń w ekosystemach IoT i chmury. Rozwiązania powinny być łatwe w obsłudze, niezawodne, odporne na ataki cybernetyczne, przyjazne dla użytkownika, zgodne z powszechnie używanymi technologiami i przystępne. Powinny być wystarczająco otwarte, aby mogły być łatwo sprawdzone, udoskonalone, dostosowane, opracowane i/lub zintegrowane. Ponadto powinna móc z nich bezproblemowo  korzystać  szeroka gama populacji UE w każdym wieku. Dlatego muszą one być zgodne z założeniami  inicjatywy Next Generation Internet (NGI), która ma kształtować przyjazne człowiekowi, zaufane i  inteligentne środowisko internetowe.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.