Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Stypendyści MSCA mają swój udział w dwóch Nagrodach Nobla 2017

  • Opublikowano: 6 października 2017
  • Autor: redakcja

Dziewięciu stypendystów MSCA przyczyniło się do opracowania danych dotyczących fal grawitacyjnych, które przyniosły ​​tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Jose M González, Matthieu Gosselin, Imran Khan, Justus Schmidt, Akshat Singhal, Shubhanshu Tiwari, Daniel Töyrä, Serena Vinciguerra i Gang Wang pracują w GraWIToN – projekt finansowany jest przez UE kwotą 3 mln 670 tys. euro.


5 października 2017 r. Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii przyznano Jacquesowi Dubochetowi, Joachimowi Frankowi i Richardowi Hendersonowi za opracowanie mikroskopii krioelektronicznej do wyznaczania struktury biocząsteczek o wysokiej rozdzielczości w roztworze. Richard Henderson pracuje w Medical Research Council Laboratory of Molecular Biology w Cambridge i uczestniczył w projekcie Marie-Skłodowskiej-Curie MEMBRANE PROTEASES, który badał sygnalizację komórkową.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.