Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

ERC Starting Grant na badania nad starzeniem się systemów magazynowania energii

  • Opublikowano: 11 września 2017
  • Autor: redakcja

Dr inż. Krzysztof Fic z Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej został laureatem prestiżowego grantu Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych ERC Starting Grant. To pierwszy projekt ERC Starting Grant, który będzie realizowany na poznańskiej uczelni.

Dr inż. Krzysztof Fic (fot. Politechnika Poznańska)

Na realizację 5-letniego projektu pt.„If immortality unveil…’– development of the novel types of energy storage systems with excellent long-term performance” IMMOCAP przyznano dofinansowanie w wysokości prawie 1,4 mln Euro.

Nagrodzony projekt zakłada przeprowadzenie nowatorskich badań związanych z mechanizmami starzenia systemów magazynowania i konwersji energii,  a także zaprojektowanie nowych układów o zdecydowanie lepszej trwałości i parametrach użytkowych.

Dr inż. Krzysztof Fic jest jednym z czterech Polaków, którzy uzyskali dofinansowanie w ostatniej edycji konkursu ERC Starting Grant.

W programie Horyzont 2020 polscy naukowcy zdobyli do tej pory 27 grantów ERC: 9 w polskich instytucjach goszczących i 18 w zagranicznych. Europejska Rada ds. Badań (European Research Council) wspiera naukowców prowadzących przełomowe i odkrywcze przedsięwzięcia. Wysoko cenione są projekty interdyscyplinarne, o dużym stopniu ryzyka naukowego, prowadzące do ważnych odkryć i przełomowych wyników.

(Żródło: Politechnika Poznańska)

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.