Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Narodowy Kongres Nauki w Krakowie o kierunku rozwoju polskiej nauki – transmisja online

  • Opublikowano: 6 września 2017
  • Autor: redakcja

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska Krajowego Punktu Kontaktowego  Programów Badawczych UE oraz Regionalnego Punktu Kontaktowego w Krakowie podczas Narodowego Kongresu Nauki, który odbywa się w dniach 19 i 20 września 2017 r. w Krakowie. Podczas spotkania przedstawiciele środowiska naukowego określą główne kierunki rozwoju polskiej nauki i szkolnictwa wyższego na kolejne dziesięciolecia.

Kongres jest transmitowany online. LINK

Na Kongresie minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zaprezentuje projekt Ustawy 2.0. W ciągu dwóch dni obrad projekt ten zostanie dogłębnie przedyskutowany przez 1,5 tysiąca przedstawicieli środowisk naukowych z całej Polski. Nowa Ustawa 2.0 obejmie całość problematyki, którą dziś regulują cztery dokumenty: ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawa o stopniach i tytule naukowym, ustawa o zasadach finansowania nauki i ustawa o kredytach i pożyczkach studenckich.

Podczas kongresu odbędą się też debaty o stanie polskiej nauki i perspektywach na przyszłość.

Kongres stanowić będzie zwieńczenie serii dziewięciu konferencji programowych NKN, które od października 2016 r. odbywały się w całej Polsce, a także wielu innych debat oraz konsultacji ze wszystkimi ciałami przedstawicielskimi działającymi w obrębie nauki i szkolnictwa wyższego. Wrześniowy kongres wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego organizuje krakowskie środowisko akademickie.

Więcej informacji i transmisja online na stronie Narodowego Kongresu Nauki.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.