Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Unia bliżej obywateli – nowa nagroda KE

  • Opublikowano: 7 sierpnia 2017
  • Autor: redakcja

Nawet 50 tysięcy euro można wygrać w nowym konkursie Komisji Europejskiej, który ma zachęcić do upowszechniania wiedzy o Europie. Laureatami nagrody im. Altiero Spinellego mogą zostać naukowcy, artyści, działacze społeczni oraz inne osoby, które swoimi działaniami pokazują dlaczego warto „zakochać się w Europie”. Termin rejestracji uczestnictwa upływa 16 sierpnia 2017 r.

Nagroda będzie przyznawana za wyjątkowe osiągnięcia w komunikowaniu o wartościach bliskich założycielom UE, o historii wspólnoty, działaniach i najważniejszych korzyściach dla obywateli. Chodzi również o zwiększenie poczucia współodpowiedzialności za projekt europejski i budowanie zaufania do UE, która jest szansą na lepszą przyszłość dla nas wszystkich.

Prace, które można zgłaszać w konkursie, to m.in. publikacje, utwory audiowizualne, gazety, filmy fabularne, filmy dokumentalne, wystawy/wydarzenia, seriale telewizyjne, programy radiowe, produkcje o walorach edukacyjnych itp.

Wysokość nagród:

  • sześć pierwszych nagród po 50 tys. euro
  • sześć drugich nagród po 30 tys. euro
  • dziesięć trzecich nagród po 17 tys. euro.

Kto może wziąć udział w konkursie?

O nagrodę mogą ubiegać się osoby fizyczne lub grupy osób fizycznych. Uczestnicy (lub liderzy zespołów) muszą legitymować się co najmniej tytułem magistra oraz – w momencie składania wniosku – muszą być związani z ośrodkiem akademickim / instytutem badawczym, organizacją, NGO, przedsiębiorstwem lub innego rodzaju podmiotem prawnym mającym siedzibę w jednym z państw członkowskich UE.

Uczestnikami mogą być naukowcy / badacze, artyści, pisarze, dziennikarze i inne podmioty, które potrafią ciekawie opowiedzieć o tym, co oznacza dla nich Europa dzisiaj i jaka ma być jutro. Dlaczego Europejczycy powinni „zakochać się w Europie” pomimo jego niedoskonałości?

Terminy

  • Rejestracja udziału jest obowiązkowa – do 16 sierpnia 2017 r.
  • Termin składania pełnych wniosków – do 2 października 2017 r. Pełne wnioski będą mogły złożyć wyłącznie osoby / podmioty zarejestrowane do 16 sierpnia.
  • Wnioski zostaną ocenione w październiku 2017 r.
  • Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się w pierwszym kwartale 2018 r.

Więcej informacji:

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.