Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

KE prowadzi konsultacje publiczne ws. zdrowia i opieki na jednolitym rynku cyfrowym

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje publiczne, aby dowiedzieć się, jak Europa powinna wspierać innowacje cyfrowe w sektorze zdrowia i opieki z korzyścią dla obywateli i systemów ochrony zdrowia w Europie.

Wyniki tych konsultacji zostaną wykorzystane w pracach nad nowym komunikatem dotyczącym polityki w tym obszarze, który ma zostać przyjęty do końca 2017 r., jak zapowiedziano w ramach ostatniego przeglądu strategii Komisji dotyczącej jednolitego rynku cyfrowego.

W ramach konsultacji gromadzone będą informacje dotyczące trzech głównych zagadnień:

  1. Bezpiecznego dostępu obywateli do danych o stanie ich zdrowia oraz możliwości przekazywania tych danych ponad granicami, uszczegółowienia praw obywateli i poprawy interoperacyjności elektronicznej dokumentacji medycznej w Europie.
  2. Łączenia i wymiany danych oraz wiedzy w celu zapewnienia postępów w prowadzeniu badań naukowych, zindywidualizowania leczenia i opieki oraz lepszego przygotowania na wypadek epidemii.
  3. Wykorzystania usług cyfrowych do wzmacniania pozycji obywateli i zintegrowanej opieki nastawionej na pacjenta.

Obywatele, organizacje pacjentów, pracownicy służby zdrowia i sektora opieki, organy publiczne, naukowcy, przedstawiciele przemysłu, inwestorzy ubezpieczyciele i użytkownicy cyfrowych narzędzi związanych ze zdrowiem mogą wyrazić swoją opinię, biorąc udział w ankiecie dostępnej na portalu EU Survey do dnia 12 października 2017 r.

Więcej informacji i dokumenty strategiczne dostępne tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.