Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Druga edycja angielskiego Biuletynu KPK PB UE już jest dostępna!

  • Opublikowano: 11 lipca 2017
  • Autor: redakcja

Zapraszamy do zapoznania się z drugą edycją Biuletynu, przygotowaną przez zespół Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE. Biuletyn jest dostępny na anglojęzycznej stronie KPK PB UE pod linkiem http://en.kpk.gov.pl/bulletin/ (Bulletin No. 2)

Celem Biuletynu jest zaprezentowanie zagranicznej społeczności naukowców, przedsiębiorców, innowatorów polskiego potencjału naukowego i innowacyjnego oraz polskich sukcesów w programie Horyzont 2020.

Mimo trwającego lata, nie jesteśmy na wakacjach i uczestniczymy w dyskusji na temat przyszłości badań i innowacji w Unii Europejskiej. W związku z tym w drugim numerze Biuletynu zamieszczamy materiały dotyczące wizji przyszłego programu ramowego. Przedstawiamy streszczenie polskiego stanowiska dotyczącego przyszłego 9. Programu Ramowego. Publikujemy rozmowę z prof. Lucyną A. Woźniak, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ds. nauki i współpracy z zagranicą oraz polskim przedstawicielem europejskiej Grupy Wysokiego Szczebla High Level Group on maximising impact of EU Research and Innovation Programmes.

Ponadto przedstawiamy aktualne informacje dotyczące polskich sukcesów w programie Horyzont 2020. Prezentujemy m.in. projekty realizowane przez polskie miasta, a także zestawienie 10 małych i średnich przedsiębiorstw oraz 10 dużych firm, które w ostatnich miesiącach uzyskały granty z Horyzontu 2020 na realizację swoich projektów badawczo-rozwojowych. Zachęcamy do przeczytania wywiadów z przedstawicielami tych najlepszych firm. W Biuletynie pokazujemy także, że Polska staje się coraz bardziej atrakcyjna dla zagranicznych naukowców. Mówią o tym naukowców z Indii, Japonii czy Holandii, którzy wybrali nasz kraj, by tu realizować swoje badania naukowe.

Biuletyn wydajemy co kilka miesięcy. Zapraszamy do rejestracji on-line na kolejne edycje!

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.