Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

„ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku” w konsorcjum, które zdobyło grant w Horyzoncie 2020

  • Opublikowano: 29 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

„ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku” z Kutna rozpocznie wkrótce realizację piątego już projektu w ramach programu Horyzont 2020. Konsorcjum, składające się z 13 partnerów z 9 krajów, otrzymało grant w ramach konkursu EE-12-2017 (H2020-EE-2016-2017) pt. „Integration of Demand Response in Energy Management Systems while ensuring interoperability through Public Private Partnership (EeB PPP)” w obszarze „Bezpieczna, czysta i efektywna energia”. Koordynatorem projektu jest hiszpański instytut TECNALIA.

Projekt HOLISDER (Integrating Real-Intelligence in Energy Management Systems enabling Holistic Demand Response Optimization in Buildings and Districts) to najwyżej oceniony projekt w tym temacie. Jego realizacja rozpocznie się jesienią i potrwa trzy lata.

Głównym celem projektu jest opracowanie holistycznego rozwiązania, które pozwoli obniżyć zużycie energii w budynku o 45%, przy jednoczesnym wprowadzeniu budynków jako głównego elementu stabilności sieci energetycznych w odpowiedzi na ograniczenia i warunki sieciowe.

building  (fot. flickr.com/Susanne Nilsson)

„ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku” będzie liderem Work Package 7: Dissemination, Communication and Stakeholder Engagement, koordynując i planując tym samym zadania związane z komunikacją oraz promocją projektu zarówno wśród partnerów projektu, jak i zewnętrznych interesariuszy. Ponadto eksperci firmy będą zaangażowani w zadania związane m.in. z przygotowaniem nowych modeli biznesowych, które pozwolą konsumentom na uczestnictwo w rynku energii.

– Komisja Europejska stawia dzisiaj bardzo duży nacisk z jednej strony na zaangażowanie społeczeństwa w projekty z Horyzontu 2020, a z drugiej na to, by powstałe rozwiązania możliwie najszybciej trafiały na rynek. W takich właśnie zadaniach specjalizuje się ASM, które od 15 lat zrealizowało niemal 50 międzynarodowych projektów badawczo-rozwojowych. Uczestnictwo w projektach z Programów Ramowych daje pracownikom ASM możliwość podnoszenia swoich kompetencji dzięki dostępowi do innowacyjnych rozwiązań, tak technologicznych jak i społecznych. Co niezwykle też ważne, dla naszych klientów oznacza to, że świadczymy im usługi na najwyższym, europejskim poziomie – mówi Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes Zarządu ASM-Centrum Badań i Analiz Rynku.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.