Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

„Birth Day Prize” na pomysł jak zmniejszyć śmiertelność matek i noworodków

  • Opublikowano: 23 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

Milion euro przeznaczy Komisja Europejska na nagrodę „Birth Day Prize”, której celem jest wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań zapobiegających śmierci i powikłań podczas ciąży i porodu. Termin składania zgłoszeń mija 6 września 2017 r.

Nagroda „Birth day” to inicjatywa Komisji Europejskiej, która przeznaczyła na nią milion euro, a fundacja Billa i Melindy Gatesów zobowiązała się do przekazania kolejnego miliona euro. Kolejne 500 tys. euro przekazanych zostało przez Merck Sharp & Dohme Corporation w ramach programu dla matek.

Na całym świecie setki tysięcy kobiet i niemowląt umiera podczas porodu. Dzięki globalnym wysiłkom, od 1990 roku zgony matek spadły na całym świecie o 44%. Jednakże śmierć i poważne konsekwencje dla zdrowia zarówno matek, jak i noworodków są wciąż na niepokojąco wysokim poziomie, szczególnie w krajach o niskim i średnim dochodzie.

• Jedno z ostatnich sprawozdań WHO ocenia, że w 2015 r. 303 tys. kobiet umarło z powodu powikłań związanych z ciążą i porodem.
• Według UNICEF, 5,9 miliona dzieci rocznie umiera przed 5. urodzinami, z czego 2,65 miliona to noworodki.
• 99% zgonów wśród matek występuje w krajach rozwijających się. Większość z nich jest spowodowana przyczynami możliwymi do uniknięcia.

Nagroda „Birth Day Prize” zostanie przyznana za rozwiązanie, które pomoże zmniejszyć poziom zachorowalności i śmiertelności kobiet i/lub noworodków. Rozwiązanie to musi być nowatorskie, bezpieczne i skalowalne.

Szczegóły dotyczące konkursu określono w Regulaminie.

Nagroda zostanie przyznana w czwartym kwartale 2017 roku.

birthday_prize_poster_2016-1

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.