Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Krakowska firma zdobyła grant z I Fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 22 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

Komisja Europejska ogłosiła wyniki I Fazy Instrumentu MŚP, do którego nabór zakończył się 3 maja 2017. Wśród 129 beneficjentów jest jedna firma z Polski.

W tym etapie I Fazy Instrumentu MŚP w programie Horyzont 2020 do sfinansowania wybrano 129 małych i średnich przedsiębiorstw z 25 krajów. Każdy projekt otrzyma 50 tys. euro na sfinansowanie studium wykonalności dla innowacyjnych produktów, które mogą być przełomowe na rynku. Firmy otrzymają także bezpłatne wsparcia biznesowe. W sumie Komisja Europejska rozdzieli pomiędzy 129 zwycięzców konkursu 6,4 mln euro.

Wśród beneficjentów jest firma IOT SOLUTIONS z Krakowa z projektem zatytułowanym „The next generation of internet-of-things connectivity”.

may_03_2017_countries_big

Do 3 maja br. do Komisji Europejskiej napłynęło 2165 wniosków. 129 firm zaproponowało łącznie 128 projektów. Większość finansowanych projektów dotyczyła ICT (30), a następnie transportu (24), a także niskoemisyjnych i wydajnych systemów energetycznych (15).

Pierwsze miejsce listy beneficjentów zajmują firmy z Włoch (23), za nimi są przedsiębiorstwa z Hiszpanii (19) i Francji (10). Pełna lista beneficjentów dostępna jest tutaj.

Następny termin zamknięcia naboru dla I Fazy mija 6 września 2017 r.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.