Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

XIV Forum Inżynierskie o roli reindustrializacji

  • Opublikowano: 12 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

W dniu 6 czerwca 2017 r. w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się XIV Forum Inżynierskie pod hasłem „Reindustrializacja – wyzwaniem dla polskich inżynierów i przedsiębiorców”. Forum miało charakter otwartej debaty, która zgromadziła ok. 200 uczestników. Uczestniczyli w nim członkowie stowarzyszeń skupionych w FSNT-NOT, przedsiębiorcy
i menadżerowie polskich firm przemysłowych oraz przedstawiciele jednostek naukowych.

Organizatorami Forum, obok FSNT-NOT były Krajowa Izba Gospodarcza i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Obrady Forum otworzyła Prezes FSNT-NOT Pani Ewa Mańkiewicz-Cudny.
Przemówienie wstępne wygłosili: dr inż. Janusz Steinhoff, przewodniczący Rady Krajowej KIG oraz prof. dr hab. inż. Józef Suchy, wiceprezes FSNT-NOT, przewodniczący Komitetu ds. FEANI.

Obrady Forum przebiegły wokół kilku osi tematycznych.

Pierwszy panel nosił tytuł “Nowoczesny przemysł taboru kolejowego w Polsce”. Swoje firmy zaprezentowali w nim: Łukasz Będziński – PESA S.A.; Hubert Stępniewicz – H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.; Maciej Górowski – NEWAG S.A.; Maciej Miłosz – EKK-Wagon Sp. z o.o. oraz Włodzimierz Stawecki i Jarosław Czerwiński z Instytutu Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

Drugi panel pn. “Reindustrializacja w polskiej chemii – Innowacyjne technologie i produkty”, odbył się z udziałem: Marka Rościszewskiego – SYNTHOS S.A.; Adama Nawrockiego – Adob Sp. z o.o.; Jerzego Klimczaka – MADONIS Sp. z o.o. oraz Cezarego Możeńskiego z Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach.

Ważnym punktem obrad tegorocznego Forum był panel pn. “Źródła i formy wsparcia procesów reindustrializacji polskiego przemysłu”, w którym wystąpili: Łukasz Małecki – Naczelnik Wydziału Zarządzania, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Rozwoju, dr inż. Zygmunt Krasiński – Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE oraz dr Tomasz Kośmider – Prezes Fundacji Technology Partners.

Dyr. Krasiński wskazał na możliwości i korzyści z uczestnictwa firm w Programie Ramowym Horyzont 2020. Podkreślił, że w konkursach Horyzontu 2020 wygrywają najlepsze pomysły na innowacje i ich wdrażanie na rynek. Obok aspektu finansowego, ważny jest aspekt wizerunkowy związany z budowaniem marki na arenie międzynarodowej. Pomimo wielu sukcesów polskich instytucji, cały czas poziom naszego uczestnictwa nie odzwierciedla potencjału, którego wykorzystanie w tym programie jest ważne dla Polski, ale również dla budowania konkurencyjności UE.

W wydarzeniu uczestniczyło dwoje ekspertów z KPK, którzy na bieżąco udzielali konsultacji dotyczących udziału w PR H2020. Do dyspozycji uczestników Forum były również materiały informacyjne nt. możliwości uczestnictwa dla polskich instytucji w H2020.

Więcej informacji: https://enot.pl/aktualnosci/item/1018-xiv-forum-inzynierskie

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.