PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
<< Cze 2017 >>
PWŚCPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Polecane wydarzenia H2020

W dniu 6 czerwca 2017 r. w ramach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyło się XIV Forum Inżynierskie pod hasłem „Reindustrializacja – wyzwaniem dla polskich inżynierów i przedsiębiorców”. Forum miało charakter otwartej debaty, która zgromadziła ok. 200 uczestników. Uczestniczyli w nim członkowie stowarzyszeń skupionych w FSNT-NOT, przedsiębiorcy
i menadżerowie polskich firm przemysłowych oraz przedstawiciele jednostek naukowych.

 

Organizatorami Forum, obok FSNT-NOT były Krajowa Izba Gospodarcza i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

 

Obrady Forum otworzyła Prezes FSNT-NOT Pani Ewa Mańkiewicz-Cudny.
Przemówienie wstępne wygłosili: dr inż. Janusz Steinhoff, przewodniczący Rady Krajowej KIG oraz prof. dr hab. inż. Józef Suchy, wiceprezes FSNT-NOT, przewodniczący Komitetu ds. FEANI.

 

Obrady Forum przebiegły wokół kilku osi tematycznych.

 

Pierwszy panel nosił tytuł „Nowoczesny przemysł taboru kolejowego w Polsce”. Swoje firmy zaprezentowali w nim: Łukasz Będziński – PESA S.A.; Hubert Stępniewicz – H. Cegielski Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.; Maciej Górowski – NEWAG S.A.; Maciej Miłosz – EKK-Wagon Sp. z o.o. oraz Włodzimierz Stawecki i Jarosław Czerwiński z Instytutu Pojazdów Szynowych w Poznaniu.

Drugi panel pn. „Reindustrializacja w polskiej chemii – Innowacyjne technologie i produkty”, odbył się z udziałem: Marka Rościszewskiego – SYNTHOS S.A.; Adama Nawrockiego – Adob Sp. z o.o.; Jerzego Klimczaka – MADONIS Sp. z o.o. oraz Cezarego Możeńskiego z Instytutu Nowych Syntez Chemicznych w Puławach.

 

Ważnym punktem obrad tegorocznego Forum był panel pn. „Źródła i formy wsparcia procesów reindustrializacji polskiego przemysłu”, w którym wystąpili: Łukasz Małecki – Naczelnik Wydziału Zarządzania, Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Rozwoju, dr inż. Zygmunt Krasiński – Dyrektor Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE oraz dr Tomasz Kośmider – Prezes Fundacji Technology Partners.

 

Dyr. Krasiński wskazał na możliwości i korzyści z uczestnictwa firm w Programie Ramowym Horyzont 2020. Podkreślił, że w konkursach Horyzontu 2020 wygrywają najlepsze pomysły na innowacje i ich wdrażanie na rynek. Obok aspektu finansowego, ważny jest aspekt wizerunkowy związany z budowaniem marki na arenie międzynarodowej. Pomimo wielu sukcesów polskich instytucji, cały czas poziom naszego uczestnictwa nie odzwierciedla potencjału, którego wykorzystanie w tym programie jest ważne dla Polski, ale również dla budowania konkurencyjności UE.

 

W wydarzeniu uczestniczyło dwoje ekspertów z KPK, którzy na bieżąco udzielali konsultacji dotyczących udziału w PR H2020. Do dyspozycji uczestników Forum były również materiały informacyjne nt. możliwości uczestnictwa dla polskich instytucji w H2020.

 

Więcej informacji: https://enot.pl/aktualnosci/item/1018-xiv-forum-inzynierskie


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone