Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Dwie firmy z Polski wśród laureatów II Fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 9 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

69 małych i średnich przedsiębiorstw z 21 krajów zostało wybranych w konkursie II Fazy Instrumentu MŚP w ramach programu Horyzont 2020. Wśród nich znalazły się dwie firmy z Polski. Komisja Europejska właśnie opublikowała listę firm, które mogą liczyć na dofinansowanie.

Całkowita kwota, która zostanie rozdzielona pomiędzy 69 MŚP pracujące w 64 projektach, wynosi 99,96 mln euro. W tej fazie instrumentu każdy projekt może otrzymać do 2,5 mln euro (5 mln euro na projekty zdrowotne).

Dwie polskie firmy, które otrzymają dofinansowanie to:

Liderami listy beneficjentów są hiszpańskie MŚP – 15 firm wybranych do finansowania. Tuż za nimi 10 firm z Włoch i po 5 projektów ze Szwecji i z Danii. Większość projektów dotyczy ICT (12 projektów) i transportu (10 projektów), a 9 projektów jest z dziedziny zdrowia.

Lista beneficjentów jest dostępna w komunikacie KE.

W drugim terminie składania wniosków (cut-off) zamkniętym 6 kwietnia 2017 r. Komisja Europejska otrzymała 1222 propozycje projektów. Do sfinansowania wybrano 64. Większość projektów jest proponowanych przez pojedyncze MŚP, ale przy niektórych projektach współpracuje kilka firm .

Finansowanie w ramach fazy II Instrumentu MŚP pozwala firmom inwestować w działania takie, jak: skalowanie, demonstracja, miniaturyzacja, replikacja oraz powielanie rynkowe. Przedmiotem tego etapu jest przetestowanie w praktyce planowanego rozwiązania/produktu/usługi aż do momentu, kiedy będzie ono gotowe do komercjalizacji.

2017_june_ph2_countries

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.