Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Drugi etap konkursu QuantERA w obszarze technologii kwantowych

  • Opublikowano: 8 czerwca 2017
  • Autor: redakcja

quantera_logo

Narodowe Centrum Nauki zaprasza konsorcja do składania wniosków w drugim etapie konkursu QuantERA Call 2017 z obszaru technologii kwantowych, realizowanym w ramach programu koordynowanego przez NCN. Budżet konkursu: 36 mln euro.

Zakres merytoryczny projektów powinien obejmować przynajmniej jeden z następujących obszarów:

• Quantum communication

• Quantum simulation

• Quantum computation

• Quantum information sciences

• Quantum metrology sensing and imaging

• Novel ideas and applications in quantum science and technologies

Konkurs obejmuje dwa etapy. Na pierwszym etapie należało złożyć wniosek skrócony, tzw. pre-proposal, na drugim – wniosek pełny, tzw. full proposal. Drugi etap konkursu jest otwarty wyłącznie dla konsorcjów (złożonych z co najmniej 3 grup badawczych pochodzących z przynajmniej 3 różnych krajów), które pozytywnie przeszły pierwszy etap składania wniosków i otrzymały zaproszenie do przygotowania pełnych wersji wniosków.

NCN poinformowało, że w wyniku pierwszego etapu konkursu QuantERA do drugiej fazy oceny zostały skierowane 92 wnioski o  łącznym budżecie niemal 109 mln euro. Termin składania full proposals został przedłużony do 11 lipca 2017 r. 

W odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie na pierwszym etapie wpłynęło 221 wniosków. Każdy z nich został poddany ocenie międzynarodowego zespołu ekspertów. Projekty oceniano w trzech kategoriach wskazanych przez Komisję Europejskią, tj. Excellence, Impact and Quality oraz Efficiency of Implementation. 162 wnioski uzyskały wynik powyżej progu punktowego, 92 najlepsze zaproszono do kolejnego etapu konkursu.

Zaktualizowana wersja ogłoszenia o konkursie dostępna jest tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.