PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
<< Cze 2017 >>
PWŚCPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Polecane wydarzenia H2020

Komisja Europejska poinformowała, że konsorcjum Sysflex, w skład którego wchodzą m.in. PSE oraz PSE Innowacje, otrzymało grant na realizację projektu badawczo-rozwojowego dotyczącego środków zaradczych poprawiających stabilność sieci w warunkach dużego nasycenia OZE.

PSE-PSE Innowacje są 6. co do budżetu beneficjentem projektu, w którym biorą udział 33 podmioty z całej Europy. Jest to też 5. największy grant przyznany w historii programu Horyzont 2020 dla  polskiej firmy – większe dotąd uzyskały tylko Selena, KGHM, stocznia Crist i Mostostal Warszawa.

Oprócz PSE i PSE Innowacje, w skład konsorcjum Sysflex wchodzą m.in. takie firmy, jak EdF, KU Leuven, Eirgrid i Fraunhofer. Kierownikiem europejskiego projektu będzie dr inż. Jacek Wasilewski z  PSE Innowacje.

Jednym z głównych celów strategicznych PSE jest przygotowanie się do szybkich zmian zachodzących na rynku energii elektrycznej i wzmocnienie zdolności adaptacyjnych operatora systemu przesyłowego do zmieniającego się otoczenia. Dlatego też szczególny nacisk kładziemy na  innowacyjne rozwiązania – podkreśla Eryk Kłossowski, prezes zarządu PSE. Wygrany konkurs i  unijny grant dla projektu związanego z przystosowaniem systemu i jego bezpieczeństwem w  perspektywie dynamicznego przyrostu niestabilnych źródeł odnawialnych, to wielki sukces i  potwierdzenie, że w naszej Strategii obraliśmy właściwy kierunek – dodaje prezes zarządu PSE.

Czteroletni projekt badawczo-rozwojowy uruchomiony zostanie jesienią br., po  zakończeniu formalności związanych z podpisaniem umowy konsorcjalnej.

Źródło www.pse.pl


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone