PROGRAMÓW BADAWCZYCH UE
<< Cze 2017 >>
PWŚCPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
Polecane wydarzenia H2020

Zespół Nanotechnologie, zaawansowane materiały, zaawansowane systemy produkcji i przetwarzania, biotechnologia KPK PB UE zaprasza serdecznie na dwa wydarzenia:

Już 27 czerwca br. zapraszamy zarówno jednostki badawcze, instytucje publiczne jak i przedstawicieli przemysłu, doświadczonych w aplikowaniu do konkursów PR Horyzont 2020, którym nie udało się przejść progu uprawniającego do pozytywnej oceny lub pozyskać dofinansowania.

Podczas spotkania przybliżona zostanie specyfika konkursów NMBP w latach 2018-20 w świetle przygotowywanych na te lata dokumentów implementacyjnych, zapoznamy z istotnymi elementami wniosków omawiając mocne i słabe strony w kontekście ewaluacji (rezultatów konkursów z lat 2014-2016) i porozmawiamy o sposobach zwiększenia swojej szansy na sukces w oparciu o refleksje realizatorów zwycięskich projektów.

Więcej informacji i możliwość rejestracji na stronie wydarzenia.

 

Zapowiadamy również kolejne spotkanie, które zostanie dedykowane tworzeniu hubów innowacji, informacja o dacie i miejscu tego spotkania pojawi się wkrótce na naszej podstronie  i w zakładce wydarzenia.

Huby Innowacji mają służyć jako punkty kompleksowej obsługi, które pomagają firmom stawać się bardziej konkurencyjnymi w odniesieniu do ich procesów biznesowych, produkcyjnych, produktów lub usług.

Huby mają działać w oparciu o odpowiednią infrastrukturę technologiczną (istniejącą bądź nowo tworzoną jako centrum kompetencji) i zapewniać dostęp do najnowszej wiedzy i technologii tak, aby wspierać swoich klientów w działaniach pilotażowych, testach i eksperymentach danej technologii.

Huby mają zapewniać również wsparcie biznesowe i finansowe w celu wdrożenia innowacji (w razie potrzeby w całym łańcuchu wartości). Huby to regionalna współpraca wielostronna (w tym organizacje ds. badań i technologii – RTO, uniwersytety, stowarzyszenia branżowe, izby handlowe, inkubatory/akceleratory, agencje rozwoju regionalnego, a nawet rządy), opierająca się również na silnych powiązaniach z dostawcami usług spoza regionu wspierającego przedsiębiorstwa z dostępem do ich usług.

Już dziś serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą tematyka konkursów dotyczącą tworzenia hubów innowacji.

 

Zespół NMBP, KPK PB UE:

Małgorzata Kapica, Jarosław Piekarski

Ta wiadomość jest ważna do 2017-06-27


Podziel się tą wiadomością z innymi:Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInEmail this to someone