Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

Granty dla „Seal of Excellence” w ramach I fazy Instrumentu MŚP

  • Opublikowano: 17 maja 2017
  • Autor: redakcja

Już od 24 maja br. przedsiębiorcy będą mogli starać się o granty w ramach Pilotażu Granty dla „Seal of Excellence”. Celem pilotażu jest powierzenie grantów na przygotowanie studium wykonalności dla projektów, które w programie Horyzont 2020, w ramach I Fazy Instrumentu MŚP uzyskały „Seal of Excellence” (tzw. pieczęć doskonałości).

O grant mogą ubiegać się wyłącznie mikroprzedsiębiorcy, mali lub średni przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej potwierdzoną wpisem do odpowiedniego rejestru oraz posiadający certyfikat „Seal of Excellence”.

Dużym ułatwieniem dla wnioskodawców Pilotażu jest m.in. fakt, że ocena wniosku o powierzenie grantu będzie jedynie formalna, granty będą rozliczane ryczałtowo, a wnioskodawcy mają możliwość wyboru czy grant będzie stanowił pomoc publiczną, czy pomoc de minimis.

Pula środków w Pilotażu wynosi 7,7 mln zł, wnioski będzie można składać za pośrednictwem generatora wniosków (dostępny od 24 maja) do 21 czerwca 2017 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się tutaj.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.