Twoja przeglądarka nie obsługuje skryptów JavaScript - działanie strony jest mocno ograniczone.

2300 naukowców z certyfikatem „Seal of Excellence” MSCA

  • Opublikowano: 26 kwietnia 2017
  • Autor: redakcja

24 kwietnia 2017 r. Komisja Europejska po raz pierwszy przyznała certyfikaty „Seal of Excellence” ponad 2300 naukowcom w uznaniu wysokiej jakości ich wniosków o granty Marie-Skłodowskiej-Curie (MSCA). Certyfikaty przyznawane są badaczom, których wnioski o indywidualne stypendia MSCA w 2016 r. otrzymały minimum 85% punktów, ale nie mogły być finansowane ze względu na bardzo konkurencyjny charakter programu MSCA.

„Pieczęć doskonałości” będąca uznaniem jakości pracy naukowców może służyć im do dalszego rozwoju kariery zawodowej i do wnioskowania o alternatywne fundusze na poziomie regionalnym lub krajowym.

Niektóre kraje UE wprowadziły mechanizmy finansowania projektów, które otrzymały od KE „Pieczęć doskonałości”. Cypr i Czechy wykorzystały Europejski Fundusz Społeczny do wprowadzenia systemów finansowania wspierających laureatów wyróżnienia. Komisarz ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu, Tibor Navracsics powiedział: „Jestem zadowolony z przyznania certyfikatów „Seal of Excellence”  wiodącym naukowcom, którzy nie otrzymali finansowania stypendiów MSCA. Z zadowoleniem przyjmuję inicjatywy Cypru i Republiki Czeskiej, które wprowadziły nowe systemy finansowania dla tych znakomitych naukowców i zdecydowanie zachęcam inne kraje do tego samego”.

Niektóre kraje nie zdecydowały się na wprowadzenie konkretnego systemu finansowania, ale zamiast tego zachęcają  laureatów SoE  do wykorzystywania  istniejących krajowych programów.

Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji można znaleźć na stronie: polityka prywatności.